אנו לבדנו

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 09/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "אימפריית הטיילת" 2.02

http://cdn2.mamapop.com/wp-content/uploads/2011/10/margaret-boardwalk-empire-season-2-episode-2-600x392.jpg

עלילת צ'וקי בבית המאסר נמרחה יותר מדי, אבל לבסוף השתלמה, כשארבעת חבריו לתא התגלו כחברי הקהילה השחורה המקומית שמכירים לו תודה על עזרתו ומכסחים את הצורה (לא ראיתי שיניים, אבל שמעתי אותן נופלות על הרצפה…) לפוחז שהגיע מחוץ לעיר ומנסה להוכיח את עצמו כאלפא דוג. אפילו לא הפריע להם שצ'וקי לא יודע קרוא וכתוב, חרף מעמדו החברתי, והיה נחמד לגלות שהיחיד מביניהם שאכן ידע לקרוא לא הסגיר את מר ווייט.

באותו הקשר, האם רעייתו של צ'וקי אמורה להיות לבנה (בתמונה למעלה היא נראית מאוד בהירה) או שהיא פשוט בהירה יחסית לצ'וקי ולשחורים האחרים? מפני שנראה היה שפרנסלי משמיץ אותה בגלל צבע עורה.

לילה במעצר ויום מחורבן רק הוכיחו לנאקי שהוא נותר לבד כמעט לחלוטין, ואפילו אחיו פנה נגדו. נהניתי לראות את מרגרט לוקחת יוזמה (איך היא גילמה יפה את עצמה המסכנה בפרק הפיילוט) ובסופו של דבר מסייעת לנאקי לקום על הרגליים ולהתגבש מחדש.

סצנת החיסול של שני האיטלקים בניו-יורק הייתה מגניבה בביצוע שלה, בטח כשג'ימי ממשיך להוכיח את עצמו ככוח מתעצם בסדרה. "אני בסה"כ איש עסקים". נראה שג'ימי מצא את נישת העסקים שלו: הוא סוחר בחיסול גורמים עוינים, למשל, תמורת עסקת הברחת אלכוהול\הרואין עם לנסקי.

אם בפרק הקודם שנאתי את הקומודור בגלל הגזענות שלו, הפעם צביעת השיער גיבשה את תיעובי כלפיו. ואיליי… יאק. חבל שהוא שרד את הכדור בבטן בעונה שעברה.

נראה שהביאו את הבחור האירי (טריסטאן!) כתחליף לג'ימי לצידו של נאקי. מקווה שהוא לא שם את עיניו על מרגרט, ושזה בסה"כ הרקע האירי שמקשר ביניהם.

© עידו ישעיהו