21

פורסם ע"י ‏Saturn‏
בתאריך 28/09/2011 בקטגוריה ‏כללי

ספוילר "אימפריית הטיילת" 2.01

בתור אחד שחשב שעונת הבכורה של "אימפריית הטיילת" התחילה חזק אך התייצבה לה על רמה אחידה ולא מי-יודע-מה מלהיבה, הפרק הראשון של העונה השנייה לא נסך בי בטחון (ואף אולי רצון) לגבי ההמשך. אמנם התחלת הפרק הכילה מונטאז' 'איפה הם היום' של רוב הדמויות אבל הפרק לא הרגיש וריגש אותי כמו שאני מצפה מפרק פתיחת עונה.

ההתרחשות המרכזית בפרק הייתה הקונפליקט בין ה-KKK לקהילת השחורים בראשות צ'אקי שמתפעלת את מבשלת האלכוהול. נאקי מנסה להשאיר את הריב על אש קטנה ולתמרן בין ואת שני הצדדים. אחד מן הקטעים היפים היה הנאום של נאקי לעבר קהילת השחורים, שמסרו לפתע מתחלף בעוד המצלמה מסתובבת ומגלה שמדובר בנאום שני וסותר שמועבר לקהילה הלבנה והגזענית.

עוד בגזרה של נאקי הוא הריחוק שהוא מרגיש בינו לבין ג'ימי ועל כך שהשני לא אומר לו אשר את כל מה שעל לבו. נאקי מתפלא על כך שג'ימי מתחיל לתוות קשרים פוליטיים (בהנחיית הקומודור) ונדמה שאולי הוא מתחיל לחשוד. בסופו של הפרק, כמתנת נישואים בין ג'ימי לאנג'לה, נאקי שולח לו מעין פסל שאמור להזכיר להם את ימי ג'ימי כילד בהם הוא בילה עם נאקי בדיג.

עוד יש לציין לטובה את ריצ'ארד הארו שמסתמן כדמות הכי מעניינת ואולי הסיבה להמשיך ולדבוק בסדרה. הארו שואל את ג'ימי איך זה מרגיש כשיש לך הכל בזמן שהוא אוכל בחברת ג'ימי ואנג'לה. אחר כך בביתו רואים אותו גוזר ומדביק תמונות ואיורים שמחים של אנשים באלבום מיוחד שכולו בנוי מ'סצנות' כאלה שריצ'ארד יוצר. הדרך שבה דפי האלבום נראים, תגזירים על גבי תגזירים שברור שמישהו גזר והדביק בגסות, הזכירו לי הפנים של ריצ'ארד עצמו עם החצי שמכוסה במסיכה שעליה מצויירים המשך שפמו ופיו.

שאר הפרק כלל עניינים שדי השאירו אותי אדיש. הסופ"ש של ואן-אלדן ואשתו באטלנטיק סיטי, הבן (אני טועה או שהחליפו את השחקן?) של מרגרט שעושה צרות (התעסקות עם אש שאימץ כאשר הוא ראה את נאקי שורף את בית-אביו בעונה הקודמת) ונאקי לוקח את דמות האב. אנג'לה וג'יליאן מדברות על ג'ימי ותוך כדי כך הגילוי הביזארי של מה ג'יליאן הייתה נוהגת לעשות כשהיא הייתה מחליפה לג'ימי חיתול, גילוי שמוסיף למוזרות והקריפיות של הקשר בין האם לבנה. כל ההתרחשויות האלו דיללו את הפרק מבחינתי ומלכתחילה לא הדברים שמגבירים את ההתעניינות ומהבחינה הזו לא היה ברור לי את ההתעסקות בהם בפרק שפותח את העונה.

הפרק מסתיים בהתרחשות שאמורה לרומם את הפרקים הבאים והיא מעצרו של נאקי באשמת זיוף הבחירות האחרונות. מי יודע, אולי העונה הזו בניגוד לקודמת תשתפר ותתעצם ככל שהיא מתקדמת.

© עידו ישעיהו