מבוא לביולוגיה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.01

אח, "קומיוניטי" "קומיוניטי" "קומיוניטי". מה נעשה ממך? אולי די? אולי נחזור לחדווה, לכיף, לחוסר היומרנות? זה לא שאין כיסוי ליומרה, אבל די, זה מייגע כשזה כל כך אינטנסיבי, ובמיוחד כשבקושי נרשמו צחוקים. זה היה פרק פתיחה עמוס בשנינויות, רפרנסים לסדרה עצמה ולדברים אחרים, אני חושב ששום אזכור לא חלף מעלי. למעשה, דווקא הפרק הטוב ביותר בסדרה לטעמי, "פרדיגמות של זיכרון אנושי", קיבל כמה רפרורים. החל מהמיוזיקל הדימיוני שפתח את הפרק, עבור בצ'אנג בפתחי האוורור, וכלה ב"שש עונות וסרט" שטרוי מבטיח לעאבד. אלא מאי? לא רק שהצבת הפרק הזה לצדו של "זיכרון" מאירה את החדש באור לא מחמיא, אלא מבחינתי היא גם מכרסמת בגדולת הישן.

אבל אני לא צריך להשוות דווקא לפרק הזה. מספיק להידרש לפתיחת העונה הקודמת, שהצליחה לסגור את קצוות העונה הראשונה באופן שהיה לא רק חכם – כשם שהיה הפרק הזה, אגב, אני לא טוען אחרת – אלא גם ממש מצחיק. מצחיק. זוכרים את זה? עניין חשוב בקומדיה. ובניגוד לפתיחת העונה השנייה, כאן גם הייתה התפזרות יתרה שנועדה להכין את היסודות למה שעתיד להתרחש בהמשך העונה. במילים אחרות, ניתן היה לדחות את עלילת הדיקן לפרק הבא, מה גם שהיא הוסיפה קדרות לפרק שמלכתחילה לא היה מאוד זוהר.

תחילתו המיוזיקלית של הפרק הייתה הצהרת כוונות אופטימית, ממש בירכתי עליה. חשבתי לעצמי שזה בדיוק מה שהסדרה הזו צריכה כרגע, ולו כדי לאזן את עצמה. נהיה יותר שמחים, סוף סוף נהיה בסדר, נדמה לחלום מיינסטרים, נעשה יותר כיף ונהיה פחות מוזרים. אבל עם התקדמות הפרק היה ברור שלא מניה ולא מקצתיה. אז אוקיי, סגירת הקצוות עם פירס הייתה יאה והשימוש בג'ף שהופך לפירס הוא רעיון נחמד, אבל לא רק שהביצוע היה מייגע כאמור, אלא גם שחוק ומוגזם. אני חושב שלמדנו מספיק על הפגמים של ג'ף גם מבלי שהפרופסור החדש יצביע עליהם אף הוא, וההתחרפנות של ג'ף בסוף הפרק, גז קופים או לא, הייתה אובר דה טופ.

הנחמה העיקרית שלי היא שגם תחילת העונה הקודמת לא ממש הצביעה על מה שעתיד לבוא, אם כי אני לא בונה על זה. נראה שדן הרמון התקבע על משהו מסוים וקשה לו לזוז ממנו. ניתן רק לקוות שהמשך העונה יהיה גם מצחיק, ולא במובנים נוח-באומבכים-ווס-אנדרסונים-אני-צוחק-אבל-חרא-לי.

תגיות:
 • MooTzk

  כן, אני די מסכים. ב-5 הדקות הראשונות של הפרק הייתי ממש מבסוט ואופטימי, אבל בסופו של דבר היה פרק די חלש. אף עלילה לא הייתה מעניינת ו/או מצחיקה במיוחד (למרות הבלחות פה ושם), והייתי מעדיף שהיו מפזרים את ההופעות של ג'ון גודמן ומייקל ק. וויליאמס על שני פרקים נפרדים ונותנים להם בכורה יותר מרשימה. כמו שאמרת, בפרק הזה, בנוסף להכל, הם פשוט הרגישו עמוסים מדי.
  מה שכן, דונלד גלובר ממשיך להיות אחד השחקנים הכי מצחיקים בטלוויזיה. לא משנה מה הוא אומר, הוא מצחיק אותי. מלך.

 • תתש

  פרק חלש לגמרי ואני ממש לא אופטימי לגבי העתיד אחרי שקראתי ושמעתי ראיונות עם דן הרמון.

 • רעות

  אני מסכימה שהפרק היה חלש לעומת פרקים אחרים שאנחנו מכירים ואוהבים, אבל הוא לא היה רע. נקודת הפתיחה של קומיוניטי כקומדיה כל כך גבוהה. היא צריכה לעבור הרבה מאוד כתיבה גרועה כדי להיות רעה והיא עדיין לא שם. אני אופטימית לגבי שאר העונה.

  דן הרמון מצייץ:
  Thanks for the luck-wishings, word of mouth, etc. I hope you like the 1st episode and I pledge on bent knee to do my best until we're done.
  אני מאמינה לו.

  • לא אמרתי שהוא רע, אמרתי שהסדרה מתאמצת מדי וממשיכה לנדוד למחוזות שאני לא אוהב אותה בהם. פתאום עלה בדעתי שחלק ניכר מגדולתו של "פרדיגמות" טעון בכיף שהוא יצק פנימה בעזרת הקטעים מהעבר, אותם זכרונות שמעולם לא ראינו. הם היו כיפיים בטירוף! איפה הם בדיוק? למה מסתירים אותם מאיתנו במהלך השנה? אני רוצה לראות אותם לאורך העונה ולא רק את חיטוטי הפסיכולוגיה הבלתי נדלים.

 • דווקא פרק מעניין. ההקבלה בין פירס וג'ף הייתה משהו שחיכיתי שיבוא, כל עונה 2 ג'ף היה בנתיב להפיכה לפירס וסוף סוף התייחסו לזה באופן ישיר. האמת היא שההומאז' לקובריק בחלומו של ג'ף היה מחזה מטורף לעיניים, לפחות מבחינתי.

  מצד שני, העלילה של עאבד הייתה נוראית, אם כי הגירסא הבריטית לקוגרטאון הייתה מצחיקה, והמחווה לדוקטור הו הייתי היסטרית. ברם, לראות את עאבד הופך לג'אנקי מחזיר אותנו לימי פרק חג המולד, ושם הביצוע היה יותר טוב.

 • Yaara

  רק אחרי שקראתי את הפוסט קלטתי שבכל מהלך הפרק אפילו לא חייכתי פעם אחת. כל הבעסה.

 • איתמר

  כמו המשרד, גם לקומיוניטי ניגשתי בחששות, העונה השניה הייתה די נוראה בעיני ולא ציפיתי לשיפור. אבל הפרק היה טוב! הוא היה מצחיק, מפתיע ואפילו קצת ניער את העניינים, הרגשתי שהייתה התקדמות בדמויות, הן לא תקועות על אותם שטיקים ובדיחות לעוסות.
  לומר את האמת? למרות שאני מעודד מהפרק ומקווה להמשך הקו בהמשך העונה, אני חושב שהרצון להיות מיוחדג'ים ומטא יותר מדי חזק אצל הרמון (חרף ההצהרות) ואנחנו נראה חזרה לפרקי הספיישלטריביוט של עונה שעברה די מהר. מצד שני, אולי אני סתם פסימי ומסרב לקבל את העובדה שקומיוניטי חזרה להיות מצחיקה.

 • תגידו, את זה ראיתם? http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/InspectorSpacetime
  פסיכים לגמרי החבר'ה האלה של טי.וי.טרופס, אבל הסימביוזה בינם לבין קומיוניטי נהדרת.

© עידו ישעיהו