יום הולדת שמח

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.01

פרק ביניים כפרק פתיחה – בעיקר דמויות שמעדכנות דמויות אחרות בדברים שאנו הצופים כבר יודעים, ומינימום של התקדמות עלילתית שרובה הגיעה בסצינה האחרונה. אבל האמת היא שאין לי בעיה עם הדשדוש, מבחינתי זהו רענון נדרש למקומם של הדברים.

הכי מעניין אותי מבין כל מה שקורה הוא סיפורו של ג'רמי, ובמקרה שלו דווקא מצער אותי שלא הייתה התקדמות של ממש. מה שכן היה זה "עזור לי" מצד ויקי, כך שמסתבר שהרוחות הללו לא סתם מבקרות אותו, וכן מאט שנכנס לסוד העניין. טוב שלא הרגו אותו בעונה הקודמת למרות שוליותו, כי כעת הקשר שלו לוויקי יוצק אנושיות ורגש חיוניים. אמנם גם ג'רמי אהב אותה כמובן, אבל זה ממש לא אותו דבר. חוץ מזה, אני מחכה שגם ג'נה תופיע לו, ואולי אפילו הוריו. למה רק ויקי ואנה?

פתאום אני קולט שמאט הוא היחיד מקרב הנערים מתחילת הסדרה שנשאר לגמרי בלי עניינים על טבעיים. לא ערפוד, לא זיאוב, לא כישוף ולא רוחות. תכנון נכון, שהפרק הזה יכול בהחלט להיות חלק ממנו, עשוי להפוך אותו למוקד רגשי נוסף בסדרה.

אפרופו מוקדים רגשיים, חרף אדישותי המסוימת ליחסי סטפן-אליינה-דיימון, השיחה החד צדדית של שני הראשונים בסוף הייתה ממש נוגעת ללב. הבהרה שלמרות כל מה שאנחנו רואים שסטפן עושה, הוא מתקשה לעמוד בכך. הוא לא אנג'ל שהפך לאנג'לוס, אצלו ההפרדה הזו לא קיימת. מסכן.

וכמובן, המוקד הרגשי הכי גדול עבורי היא קרוליין אהובתי, שכמו בסוף של פרק פתיחת העונה הקודמת, גם כאן אני מוצא את עצמי חרד לגורלה. גם הסיפור שלה עם מאט וטיילר לא מרתק, אם כי חביב וקליל יותר ביחס למשולש השני בסדרה, אבל כנראה שקשה לתפקד מתחת לאפה של לוקווד האם מבלי שהיא תתחיל לחשוד שמשהו בה אינו כשורה. מאיפה היא יודעת? כך או כך, רק שלא יקחו לי את קרוליין.

תגיות:
© עידו ישעיהו