יום הולדת שמח

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.01

פרק ביניים כפרק פתיחה – בעיקר דמויות שמעדכנות דמויות אחרות בדברים שאנו הצופים כבר יודעים, ומינימום של התקדמות עלילתית שרובה הגיעה בסצינה האחרונה. אבל האמת היא שאין לי בעיה עם הדשדוש, מבחינתי זהו רענון נדרש למקומם של הדברים.

הכי מעניין אותי מבין כל מה שקורה הוא סיפורו של ג'רמי, ובמקרה שלו דווקא מצער אותי שלא הייתה התקדמות של ממש. מה שכן היה זה "עזור לי" מצד ויקי, כך שמסתבר שהרוחות הללו לא סתם מבקרות אותו, וכן מאט שנכנס לסוד העניין. טוב שלא הרגו אותו בעונה הקודמת למרות שוליותו, כי כעת הקשר שלו לוויקי יוצק אנושיות ורגש חיוניים. אמנם גם ג'רמי אהב אותה כמובן, אבל זה ממש לא אותו דבר. חוץ מזה, אני מחכה שגם ג'נה תופיע לו, ואולי אפילו הוריו. למה רק ויקי ואנה?

פתאום אני קולט שמאט הוא היחיד מקרב הנערים מתחילת הסדרה שנשאר לגמרי בלי עניינים על טבעיים. לא ערפוד, לא זיאוב, לא כישוף ולא רוחות. תכנון נכון, שהפרק הזה יכול בהחלט להיות חלק ממנו, עשוי להפוך אותו למוקד רגשי נוסף בסדרה.

אפרופו מוקדים רגשיים, חרף אדישותי המסוימת ליחסי סטפן-אליינה-דיימון, השיחה החד צדדית של שני הראשונים בסוף הייתה ממש נוגעת ללב. הבהרה שלמרות כל מה שאנחנו רואים שסטפן עושה, הוא מתקשה לעמוד בכך. הוא לא אנג'ל שהפך לאנג'לוס, אצלו ההפרדה הזו לא קיימת. מסכן.

וכמובן, המוקד הרגשי הכי גדול עבורי היא קרוליין אהובתי, שכמו בסוף של פרק פתיחת העונה הקודמת, גם כאן אני מוצא את עצמי חרד לגורלה. גם הסיפור שלה עם מאט וטיילר לא מרתק, אם כי חביב וקליל יותר ביחס למשולש השני בסדרה, אבל כנראה שקשה לתפקד מתחת לאפה של לוקווד האם מבלי שהיא תתחיל לחשוד שמשהו בה אינו כשורה. מאיפה היא יודעת? כך או כך, רק שלא יקחו לי את קרוליין.

תגיות:
 • Yaara

  סיפתח בסדר, סטפן בהחלט נהיה דמות מעניינת יותר. כמו שציינת, זה בעיקר הודות לעובדה שנראה שהוא באמת סובל מכל מה שעובר עליו.
  מאוד מעניין מה היה לעזאזל הקטע בסוף עם אמא של טיילור.

 • Noa Roz

  זה מה שכתבתי כאן:
  http://www.tve.co.il/forum/?id=54443

  ווהו, עונה חדשה!

  נראה שפרקי פתיחת עונות הם ממש לא טובים עבור קרוליין. אני כל כך אוהבת את הדמות הזו, בבקשה שלא יעשו לה משהו קיצוני מדי.
  נראה שמיסיס לוקווד הבינה שהשריף כבר לא כל כך אובייקטיבית לגבי ערפדים מאחר שהבת שלה כזו, והחליטה שאין ברירה וצריך שמישהו אחר ייקח את העניינים לידיים בעיירה הזו.

  החיבור בין מאט לג'רמי קצת מפתיע, הייתי אומרת. אבל לא נראה מלאכותי מדי.
  אני סקרנית לראות מה ויקי ואנה רוצות מג'רמי. שיציל אותן? הא? לרגע הייתה לי תיאוריה שהוא רואה דווקא אותן כי שתיהן היו ערפדיות. אבל אז נזכרתי שגם ג'נה דודתו הייתה ערפדה לאיזה חצי שניה, ואותה הוא לא רואה. לפחות בינתיים.

  אני די מחבבת את סטפן בתור ערפד מרושע, והבנתי את זה בסוף הפרק כשהוא חזר למבט המיוסר שלו. הוא גם מאוד יצירתי בתור ערפד מרושע.
  חיבבתי את חברתו של דיימון, אפילו שכמעט לא ראו אותה. אם ימשיכו ככה בהריגת דמויות נשיות הם ימשיכו להתדרדר בציון הבצ'דל. ומסכן דיימון, עד שהיה לו משהו יציב בחיים.

  ומסכנה אלנה, איך שריק אמר לה "את בת 18, את יכולה להסתדר לבד". זה היומולדת שלה, היא גם ככה מדופרסת בגלל ג'נה וסטפן, ועכשיו ריק מחליט בשבילה שזה שהיא בת 18 אומר שהיא באופן פלאי הפכה לבוגרת שיכולה לטפל בכולם לבד?

  קצת מזכיר לי את באפי וג'יילס בעונה 6. היא מאוד סמכה עליו, ודווקא בתקופה שהייתה זקוקה לו יותר מכל – הוא בוחר לעזוב אותה. ולא סתם לעזוב, לעזוב ללונדון!
  לפחות ריק נשאר בסביבה. ומצד שני, זה לא שאין לה אנשים מבוגרים להסתמך עליהם. הרי דיימון בן איזה 150, לא?…

  ומה העניין עם בוני שבכלל לא נמצאת שם? לא שאני מתלוננת, אבל סתם תמוה. הם עוד לא החליטו מה הם רוצים לעשות עם הדמות שלה?

  מעניין כל הקטע עם ההיבריד. כשקרלוס אמר שהוא רוצה ליצור לעצמו צבא של היברידים, תהיתי איך בדיוק הוא מתכוון לעשות את זה. ואז הוא עירפד את איש הזאב. אז ככה! ובשביל מה הוא עינה אותו אם אחרי שהוא יערפד אותו אולי הוא כבר יגיד לו מרצונו החופשי איפה הלהקה שלו? סתם בשביל הכיף?
  כשמערפדים בן אנוש הוא בדר"כ נעשה מרושע למדי ועובר לצד של הערפדים, למרות רגשות אשם שאולי נשארו אצלו. האם איש הזאב יעבור מיידית לצד של קרלוס כשיהפוך להיבריד?

  איזה ייסורים עכשיו לחכות שבוע שלם עד הפרק הבא!

 • miss bojarsky

  דווקא לדעתי היה פצצה של פרק פתיחת עונה, מאד נהניתי. המשולש של דיימון-אלנה-סטפן קיבל מימד מעניין. חשדתי כל הזמן שסטפן רק מעמיד פנים, באמת מסכן. אני מחכה לראות מה יקרה איתו הלאה בעונה. כואב לי הלב גם על דיימון שאיבד את החברה שלו ו(חושב ש) את אח שלו.
  אני מחבבת את קרוליין וטיילר ביחד וגם אני מודאגת ותוהה מה לעזאזל מאמא לוקווד מתכננת לעשות איתה. מטריד.
  אני לא מתה על התספורת החדשה של ג'רמי.

  • איימס

   יום הולדת שמח לבוז׳ארסקי, היה אמור להיות שם הפרק.

   • מזל טוב, מדמואזל בוז'ארסקי!

© עידו ישעיהו