הרשימה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/09/2011 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.01

http://media.avclub.com/images/articles/article/62/62018/NUP_145852_0269_JPG_627x325_crop_upscale_q85.jpg

אני לא יודע למה בדיוק ציפיתי כשבאתי לצפות בפרק הראשון של העונה הראשונה שכולה ללא סטיב קארל/מייקל סקוט, לא חשבתי על זה לפני כן ואני לא בטוח שהיו לי ציפיות לכאן או לכאן, מעבר לגילוי זהותו של הבוס החדש. כך או כך, אהבתי את הפרק מאוד. הבחירה לעשות פרק עם דגש חזק על הלב של הסדרה ופחות על צחוקים הייתה נכונה בעיניי. לא שלא צחקתי, ואפילו בקול רם, בעיקר בזכות הבכי החוזר ונשנה של פם המתוקה (והענקית, וואו) והאופן שבו דווייט מיגר את הפלאנקינג, אבל בסופו של דבר הפרק היה יותר מענג מאשר מצחיק.

הבחירה באנדי כבוס החדש היא אידיאלית. הוא גם מאוד קרוב במהותו אל הסגנון האינפנטילי והחפץ באהבה של מייקל סקוט, וגם בעל לב עצום שיכול בהחלט למלא את החסך שמייקל משאיר אחריו (כמו כן, גם אד הלמס וגם קארל מגיעים מ"הדיילי שואו", יש בזה סוג של צדק פיוטי, או משהו. בנוסף, כמו קארל בתחילת "המשרד", גם אד הלמס מככב במקביל בקומדיות קולנועיות שוברות קופות). זכינו להוכחה כזו כבר בפרק הראשון, כאשר הוא הכריח את רוברט לעשות רשימה חדשה והסביר לו את מעלותיהם של עמיתיו. זה באמת היה מקסים. מעניין יהיה לראות אותו מתמודד בהמשך עם דרישות נוספות של התפקיד. הלמס עצמו בראיון על התפקיד החדש מספר שהוא עצמו ידע רק חודש לפני הצילומים, ושכמות העבודה שלו גדלה באופן דרמטי שגורם לו כעת לראות את קארל באור שונה.

אני לא לגמרי בטוח לגבי רוברט קליפורניה בכל התמהיל הזה. הוא מרגיש לי כמו דמות זמנית שבאה לנער קצת את הדמויות, בדומה לצ'ארלס (אידריס אלבה) בעונה החמישית, אבל לאורך זמן הוא עשוי מאוד להציק. מה שכן, ונוסף לזכות הפרק הזה, כאשר הוא הסביר את רשימת הווינרים והלוזרים שלו הוא נשמע הגיוני וסביר מאי פעם – לא שזה קשה ביחס למה שנחשפנו אליו עד כה – מה שעיגל במעט את דמותו. חשוב שזה ימשיך לקרות כדי שהוא יצליח להשתלב, הוא בכל זאת מופיע בקרדיטים של הפתיח.

תגיות:
© עידו ישעיהו