הרשימה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/09/2011 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.01

http://media.avclub.com/images/articles/article/62/62018/NUP_145852_0269_JPG_627x325_crop_upscale_q85.jpg

אני לא יודע למה בדיוק ציפיתי כשבאתי לצפות בפרק הראשון של העונה הראשונה שכולה ללא סטיב קארל/מייקל סקוט, לא חשבתי על זה לפני כן ואני לא בטוח שהיו לי ציפיות לכאן או לכאן, מעבר לגילוי זהותו של הבוס החדש. כך או כך, אהבתי את הפרק מאוד. הבחירה לעשות פרק עם דגש חזק על הלב של הסדרה ופחות על צחוקים הייתה נכונה בעיניי. לא שלא צחקתי, ואפילו בקול רם, בעיקר בזכות הבכי החוזר ונשנה של פם המתוקה (והענקית, וואו) והאופן שבו דווייט מיגר את הפלאנקינג, אבל בסופו של דבר הפרק היה יותר מענג מאשר מצחיק.

הבחירה באנדי כבוס החדש היא אידיאלית. הוא גם מאוד קרוב במהותו אל הסגנון האינפנטילי והחפץ באהבה של מייקל סקוט, וגם בעל לב עצום שיכול בהחלט למלא את החסך שמייקל משאיר אחריו (כמו כן, גם אד הלמס וגם קארל מגיעים מ"הדיילי שואו", יש בזה סוג של צדק פיוטי, או משהו. בנוסף, כמו קארל בתחילת "המשרד", גם אד הלמס מככב במקביל בקומדיות קולנועיות שוברות קופות). זכינו להוכחה כזו כבר בפרק הראשון, כאשר הוא הכריח את רוברט לעשות רשימה חדשה והסביר לו את מעלותיהם של עמיתיו. זה באמת היה מקסים. מעניין יהיה לראות אותו מתמודד בהמשך עם דרישות נוספות של התפקיד. הלמס עצמו בראיון על התפקיד החדש מספר שהוא עצמו ידע רק חודש לפני הצילומים, ושכמות העבודה שלו גדלה באופן דרמטי שגורם לו כעת לראות את קארל באור שונה.

אני לא לגמרי בטוח לגבי רוברט קליפורניה בכל התמהיל הזה. הוא מרגיש לי כמו דמות זמנית שבאה לנער קצת את הדמויות, בדומה לצ'ארלס (אידריס אלבה) בעונה החמישית, אבל לאורך זמן הוא עשוי מאוד להציק. מה שכן, ונוסף לזכות הפרק הזה, כאשר הוא הסביר את רשימת הווינרים והלוזרים שלו הוא נשמע הגיוני וסביר מאי פעם – לא שזה קשה ביחס למה שנחשפנו אליו עד כה – מה שעיגל במעט את דמותו. חשוב שזה ימשיך לקרות כדי שהוא יצליח להשתלב, הוא בכל זאת מופיע בקרדיטים של הפתיח.

תגיות:
 • ocean

  warning!

  warning!

  warning!

  לא, ברצינות, ספויילר אדיר לפרק הפתיחה של המשרד

  יששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש!!!
  אנדי ברנארד שולת'!!!
  אמרתי לכם, ווהו!

  אשכרה קיפצתי ברינה כשהתחוור לי שהוא הבוס – מבחינתי, כשם שטענתי למן ההתחלה, הוא הבחירה הכי טבעית ומתבקשת הן להחלפתו של סטיב קארל, והן להחלפתו של מייקל סקוט. מקווה שזה לא תפקיד זמני ושהכותבים ישכילו לנצל את הכישרון האדיר של אד הלמס.

  מסכימה לגבי רוברט קליפורניה: דמויות כריזמתיות פשוט לא עובדות ב'משרד', אלא אם כן הן נגועות בהומור. אכן היתה לנו מקבילה שחורה והורסת בדמות צ'ארלס שהוציאה את אותו חוסר / עודף ביטחון מהדמויות, כך שלא ברור מדוע היה צריך לחזור שוב על הצעד הלא ממש מוצלח הזה. בטוחה שרוב הצופים סקרנים בדיוק כמוני לראות מה יקרה לאינטראקציה בין העובדים במשרד בעקבות כניסתו של אנדי לנעלי הבוס. לצערי, המימד הזה היה חסר לי מאד בפרק וחבל שכך.

 • פרק מעולה. היו לי חששות בנוגע לעונה החדשה אבל הן די התפוגגו עם הפרק הזה, למרות שבאמת היה חסר קצת הפן של איך הדמויות האחרות התמודדו עם הבחירה של אנדי לבוס החדש. נגעו בזה קצת עם דוויט אבל הייתי מצפה לקצת יותר מרמור מצד דריל, נגיד.

 • הממממ…

  אני חושבת שאנדי קרוב מדי למייקל בשביל להיות מחליף טוב, ועם זאת רחוק שנות אור. היה פרק מהנה, אני מניחה, צחקתי במהלכו והיו בדיחות מעולות (אנג'לה ופאם בהריון, הפאנץ' ליין החדש של סטנלי), אבל כל הזמן חיכיתי שמייקל יגיע. כמו כן, אנדי הוא זה שהרגיש זמני מבחינתי, הוא לא מרגיש כמו הבוס החדש אלא עוד נסיון, כמו קריד או דווייט, ואני עוד לא מרגישה שהוא הדבר האמיתי.

  אני גם לא מבינה מה רוברט קליפורניה עושה בסקרנטון ועובד מחדר הישיבות. אז אני מחכה שהוא יעזוב. ובאופן כללי מוזר לי כרגע.

 • MooTzk

  ממש נהניתי מפרק הפתיחה. כמו שאמרתם, לא פרק עמוס בבדיחות, אבל היו לו רגעים קורעים (במיוחד שניים של דווייט: כשהוא מסיים את תופעת ה-planking וקריאת ה-"Attack!!" שלו כשהם עומדים בשורות). אני מת על אד הלמס ועל אנדי, ואני שמח שאחרי שהוא קצת התבזבז בעונה האחרונה נראה שהוא הולך לחזור למרכז העניינים. לא יודע אם הוא יוכל באמת להכנס לנעליים של סטיב קארל, אבל נראה לי שמראש הם מתכננים להפוך את האופי של התוכנית לפחות manager-centric, וטוב שכך.
  אני מניח שנראה יותר בדיחות מקליפורניה בהמשך, או לפחות מקווה, כי אני ממש לא רוצה עוד צ'ארלס מיינר (שמעבר לתגובה הראשונית של "הולי שיט, סטרינגר במשרד!!!" היה די מעפן). אה, והסוף עם הפתק של ג'ים היה פשוט מעולה.

 • Saturn

  ייפ, פרק מהנה אבל אני דווקא אתמקד בדברים שלא כל כך אהבתי:

  1.אנדי הוא המנהל החדש? איזה קול ענות חלושה. כן, אפשר לציין סיבות למה זה טוב שהם לא הביאו שם מבחוץ לתפקיד, אבל אחרי סיום העונה הקודם אי אפשר שלא לחשוב שההחלטה הזו התקבלה כי,אופס, היוצרים לא הצליחו למצוא מישהו עם שם גדול מספיק, שמתאים מספיק, שהלו"ז והכספים איתו מסתדרים.

  2. הדמות של אנדי היא אולי הדמות שהכי gets old fasr בסדרה. יש להשתמש בה במינון הנכון משום שרוב השטיקים שלו הם סביב השירה שלו ואלמנטים 'הופעתיים' אחרים. כשמשתמשים באנדי כמו שצריך אז יוצא פרק מצויין כמו זה של המחזמר של סוויני טוד, אבל בפעמים אחרות די נמאס למען האמת לראות אותו עושה את אותם הדברים.

  בתור מנהל המשרד וזמן המסך שיגדל עבורו הם חייבים לפתח לאנדי גינונים נוספים אחרת הקטעים שלו יכולים לחזור על עצמם בצורה מציקה.

  3. אני גם מקווה שהם לא הולכים שוב לדחוף את הזיווג בין אנדי לארין. אני מעדיף שישאירו אותה בכוחות עצמה.

  אגב, לא הבנתי את הקטע עם רוברט קליפורניה. הוא נבחר לתקפיד המנהל, מגיע למשרד, רואה את מצבו הנוראי ועושה אחורה פנה ו…לוקח את תפקיד ה CEO של סייבר? הא? חשבתי שהוא לא ירצה לראות את המקום הזה עוד. חוץ מזה, הייתי שמח לראות את הסצנה בה הוא משכנע את מה-שמה לתת לו את התפקיד שלה.

 • איתמר

  איזה כיף! באתי לפרק ללא ציפיות, לא השתגעתי על 2 העונות האחרונות ובכלל תכננתי לפרוש מהסדרה. אבל החלטתי לתת לה צ'אנס אחרון ולראות את הפרק, בעיקר חששתי מרוברט קליפורניה, הוא היה כל כך בלתי נסבל בפרק הראיונות שחשבתי שהוא הולך להיות מייקל סקוט 2 (כן, אני בן האדם היחיד שלא אהב את מייקל סקוט וחשב שהוא די הורס את הסדרה כמעט תמיד, ואפילו די התרגשתי כשגיליתי שקארל עוזב), אבל 2 דברים מעודדים קרו: 1. אנדי בעצם הפך להיות המנהל ולא קליפורניה. 2. הוא לא היה כזה רע, מיתנו אותו קצת מעונה שעברה ודווקא חיבבתי אותו בפרק.

  ועוד כמה דברים גאונים בפרק: הפאנץ' ליין החדש של סטנלי, הנפילה של פיליס וארין.

 • אחד מהקטעים שנשמטו מהפרק, ובמקרה שלו זה חבל ביותר: ראיין מסביר על הפלנקינג, וגייב על נוכחותו.
  http://www.nbc.com/The_Office/video/the-secret-of-planking/1358062/

  עוד קטעים שנשרו בעריכה:
  http://www.nbc.com/The_Office/video/to-know-or-not-to-know/1358063/
  http://www.nbc.com/The_Office/video/winners-stick-together/1358103/

  • מצחיק.

   רק לאחרונה גיליתי שכותבים פרקים לסיטקומים באורך 28 דקות, ומורידים 5-7 בעריכה. לא ברור לי בכלל, העניין הזה.

 • ocean

  חה, הינשוף זה לגמרי פאסה, כלומר ראיין מקדים את זמנו – כל עוד מדובר בזמן סקרנטון.

  ואיתמר, הפאנצ'-ליין של סטנלי מעיק ביותר. מקווה שאנדי ימציא משהו אינפנטילי, חמוד ומשעשע בקרוב סטייל 'אם אתה מבין למה אני מתכוון'.

  בא לי עוד פרק.

 • מיכאל גינזבורג

  קשה יהיה לי להתרגל עכשיו לסדרה בלי מייקל. מה גם, אנדי מסתדר יפה מאוד עם שאר החבר'ה
  במשרד, לא מרגישים שהוא בוס. והוא הרבה יותר מודע לעצמו ופחות חסר טאקט מאשר מייקל, השוני ביניהם גדול.

  הפאנץ' ליין של סטנלי באמת מיותר ולא מצחיק, מקווה שזה לא ימשיך.

  אני מאוד אוהב את הנוכחות של ג'יימס ספיידר, שחקן מבריק!

  איך זה שדיוויד וואלאס לא היה מועמד לתפקיד הבוס? הרי 'סאק איט', החברה שהוא הקים,
  נשמע כמו הרעיון הגרוע אי פעם 🙂 

© עידו ישעיהו