ההיבריד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2011 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.02

כמה מהקטעים החזקים ביותר בסדרה הזו הם אלה שנוגעים ליחסים שבין החבר'ס להוריהם. אם בשנה שעברה קרוליין ואמה סיפקו קתרזיס רגשי מטורף, הפעם אלה היו טיילור ואמו שהתקרבו לזה. אמנם לא הייתה כאן הכנה של יחסים בעייתיים כשם שהיה במקרה של קרוליין, אבל לא יכולתי שלא להתרגש מכל קטע הגילוי, כבר מהרגע שבו טיילור אמר לה "את לא יודעת עלי, נכון?" ועד לרגע המרעיש שבו נאלצה לצפות בו הופך בייסורים לזאב.

ואם כבר הורים, קרוליין ואביה? האמת היא שניחשתי את זה כמה רגעים לפני שזה קרה, הרי לא יביאו את נוח בנט לאיזה תפקיד שולי. בדיעבד, כלומר ברגע זה ממש, אני עושה את הקישור שגם קודמו מ"גיבורים" שהגיע העירה עם איבה לכל מה שערפדים, התגלה לבסוף כאביה של אחת מנערות המפתח. אבל זה היה רגע נפלא בעיניי. קרוליין, שחיכיתי לראות אותה כל הפרק, שבתה את לבי מחדש כבר בשלב הזעקות של "מישהו שם?" ו"גברת לוקווד?" – היא כזאת חמודה. ואז ה"דדי?" הזה, סוף מצוין לפרק. לפחות אנחנו יודעים שיהיה לו קשה להרע לה. כלומר מעבר למה שכבר קורה. יש לקוות.

בחזית המרכזית אני צריך קצת רענון זיכרון. למה קלאוס חושב שאליינה מתה? מתישהו בקרוב הוא יבין שהדופלגנגר בחיים, כך שכדאי שהחבורה תנסה לטפל בזה כבר עכשיו, ניי? אולי לנסות לעקוף את זה בכישוף.
אפרופו כישוף, מה קורה עם בוני? מה הקטע שהיא לא בסביבה?

בינתיים מאט וג'רמי התקדמו יפה אל עבר שאלות נוספות. אם עד עכשיו חשבנו שוויקי ואנה באותה סירה, נראה שלא ממש. כל קו העלילה המסקרן הזה מהווה יופי של אמתלה לחפור באבל של הדמויות. אנחנו מתלוננים לא מעט על הקלות שבה הנפשות הפועלות עוברות לסדר היום אחרי מיתות כאלה ואחרות, אבל בינתיים העונה הזו מנסה לתקן את הרושם הזה. זה נכון גם בזכרונות שהעלו – או שניסו להעלות – ג'רמי ומאט מוויקי, וזה נכון גם לחיבור היפה שנוצר/שכפתה אליינה על ריק בשל החוסר הגדול בחייהם. יפה מאוד.

תגיות:
© עידו ישעיהו