ההיבריד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2011 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.02

כמה מהקטעים החזקים ביותר בסדרה הזו הם אלה שנוגעים ליחסים שבין החבר'ס להוריהם. אם בשנה שעברה קרוליין ואמה סיפקו קתרזיס רגשי מטורף, הפעם אלה היו טיילור ואמו שהתקרבו לזה. אמנם לא הייתה כאן הכנה של יחסים בעייתיים כשם שהיה במקרה של קרוליין, אבל לא יכולתי שלא להתרגש מכל קטע הגילוי, כבר מהרגע שבו טיילור אמר לה "את לא יודעת עלי, נכון?" ועד לרגע המרעיש שבו נאלצה לצפות בו הופך בייסורים לזאב.

ואם כבר הורים, קרוליין ואביה? האמת היא שניחשתי את זה כמה רגעים לפני שזה קרה, הרי לא יביאו את נוח בנט לאיזה תפקיד שולי. בדיעבד, כלומר ברגע זה ממש, אני עושה את הקישור שגם קודמו מ"גיבורים" שהגיע העירה עם איבה לכל מה שערפדים, התגלה לבסוף כאביה של אחת מנערות המפתח. אבל זה היה רגע נפלא בעיניי. קרוליין, שחיכיתי לראות אותה כל הפרק, שבתה את לבי מחדש כבר בשלב הזעקות של "מישהו שם?" ו"גברת לוקווד?" – היא כזאת חמודה. ואז ה"דדי?" הזה, סוף מצוין לפרק. לפחות אנחנו יודעים שיהיה לו קשה להרע לה. כלומר מעבר למה שכבר קורה. יש לקוות.

בחזית המרכזית אני צריך קצת רענון זיכרון. למה קלאוס חושב שאליינה מתה? מתישהו בקרוב הוא יבין שהדופלגנגר בחיים, כך שכדאי שהחבורה תנסה לטפל בזה כבר עכשיו, ניי? אולי לנסות לעקוף את זה בכישוף.
אפרופו כישוף, מה קורה עם בוני? מה הקטע שהיא לא בסביבה?

בינתיים מאט וג'רמי התקדמו יפה אל עבר שאלות נוספות. אם עד עכשיו חשבנו שוויקי ואנה באותה סירה, נראה שלא ממש. כל קו העלילה המסקרן הזה מהווה יופי של אמתלה לחפור באבל של הדמויות. אנחנו מתלוננים לא מעט על הקלות שבה הנפשות הפועלות עוברות לסדר היום אחרי מיתות כאלה ואחרות, אבל בינתיים העונה הזו מנסה לתקן את הרושם הזה. זה נכון גם בזכרונות שהעלו – או שניסו להעלות – ג'רמי ומאט מוויקי, וזה נכון גם לחיבור היפה שנוצר/שכפתה אליינה על ריק בשל החוסר הגדול בחייהם. יפה מאוד.

תגיות:
 • Yaara

  בואנ'ה, יאדו, אתה מתקתק פרקים.
  שמחתי שכל הקטע עם ההיברידים נכשל. זה הכריח את קלאוס לגלות קצת חולשה, ואת החיבור שהוא אולי יוצר עם סטפן.
  הטוויסט בסוף אכן הפתיע אותי, אבל גם איכזב. תפנית מעט שחוקה, לא? אני סומכת על הסדרה שתעשה עם זה משהו מעניין, אבל כרגע אין לי כוח לזה. אגב, עוד מישהו נזכר בסוף העונה הראשונה (נראה לי) של אליאס, עם סידני שנמצאת באותו המצב בדיוק, רק ששם הפרק נגמר עם "mom?".
  כל הקטע עם הדופלגנגר גם לא ברור לי. אם אליינה צריכה למות ולהישאר מתה (לא הולך לקרות, יאדו), הדבר לא תקף גם לגבי קת'רין?
  אני גם מאוד אהבתי את הקטעים בין אליינה לריק.

 • miss bojarsky

  אני הופתעתי מהטוויסט לגבי ביל כאביה של קרוליין והייתי מאד מרוצה, זה הולך להיות מעניין. קרוליין המסכנה… אני בונה על טיילר שיציל אותה.
  כל ההתרוצצות ביערות היוותה אקשן נחמד. קלאוס חושב שאליינה מתה כי הם גרמו לזה להראות איכשהו בסוף העונה הקומדת שהיא תמות ואז תחזור לחיים, עם איזה שיקוי נדמה לי. אני גם לא לגמרי זוכרת. קלאוס ביצע את הטקס שלו, היא יעני מתה ואז חזרה אחרי.

  העלילה של מאט וג'רמי בהחלט מסקרנת.

  אני חייבת לציין שבוני ממש לא חסרה לי, מצידי שלא תחזור גם.

  בהזדמנות זו אני אציין שראיתי את שני הפרקים של המעגל הסודי והיה חביב.

  • Mortana2006

   בערך. סארק הקריב את החיים שלו כדי שאליינה תחיה.

   וראיתם איך ג'רמי התחתך?

 • תתש

  בוני צריכה לחזור במהרה אם היא לא רוצה שמאט יגנוב את החבר שלה 😉

  • Yaara

   אני אוהבת את איך שהמוח שלך עובד

   • תתש

    אלנה ואלאריק, במוח שלי או שזה גם היה?

    • אוי, אני מקווה מאוד שלא. מצד שני, כשחושבים על זה, הוא צעיר עשרות מונים מהחברים הנוכחיים שלה.

    • Yaara

     חיחי, לגמרי היה.
     וכשחושבים על זה עוד קצת – עזבו את הגילאים, לעבור לאחות הקטנה של החברה המתה שלך הרבהההה פחות קריפי מלעבור לכפילה של החברה הערפדית המתה שלך, שחלקת עם אח שלך.

     • רייצ'ל

      היא אחיינית, לא אחות קטנה, אבל היא גם הבת של אשתו לשעבר כך שהוא אב חורג ביותר ממובן אחד.

      • Yaara

       שכחתי מזה לגמרי. מדד הקריפיות מתאזן, אם כך.

 • miss bojarsky

  לול. אבל גם אני מקווה מאד שלא. זה לגבי אלינה ואלאריק כמובן.ג'רמי ומאט – סבבה! סלאש זה תמיד טוב.

© עידו ישעיהו