דורילוס

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 22/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.03

שם הפרק, "דורילוס", הוא מונח שלא מצאתי לו מקבילה עברית אך מתאר נמלים לוחמות אפריקאיות, כמו אלה שאוכלות את אותו בחור רוסי ששרד את האמבוש על ג'קס, אופי והאינדיאנים בפרק הקודם, וכעונש שיספק את משפחות קורבנותיו. האם יש למונח גם משמעות מטאפורית בנוגע לסדרה? אם כן, לגמרי פספסתי אותה.

ל-SOA יש נטייה להתמקד בכל פרק באיזשהו סיפור חד פעמי שממלא את זמן השידור, אלא שלרוב הסיפורים הללו ממש מהנים או ממש גרועים. עוד פעם טיג והאפי נופלים לבור אשפה רעיל שנחפר ע"י רדנקים בעלי עין אחת? שוב ג'קס נחטף ע"י פיראט מקסיקני שחושב שהוא גנב את החברה שלו בכיתה ג'? הפעם דווקא זכינו לסיפור לא רע, שכמו בפרק הקודם לא רחוק מדי מהעלילה המרכזית. מה שהתחיל במשחק כדורסל לא קשור לכלום בין קוזיק לנערי שכונה שחורים מסתבך כשהאחרונים גונבים ממנו משאית עם נשק שיועד עבור הקרטל. ג'קס וחלק מחברי סאמקרו מסתבכים עם סוחרת לא חוקית מקומית, הגרסה השחורה של ג'מה. אחרי מרדף מגניב (אהבתי את הרקע המתעוות מאחורי קוזיק כשהוא מהתל בשוטרים) הכל בא על מקומו בשלום, לא לפני שהספקנו להכיר שני מתמודדים רציניים על תואר "האחים בעלי השם המגניב ביותר שמבוסס על אדם מפורסם", לות'ר ו-ונדרוס (נכון לעכשיו ג'ולס ו-ורן בראון מ'בחזרה לעתיד' מחזיקים בתואר).

בינתיים, קליי חוזר לשמורה בליווי בובי כשהצ'יף (אני מניח שהוא צ'יף; יכול להיות שהוא מאומץ, אבל האדון נראה יותר לבן מאדום עור) מנסה להתמקח ביודעו שסאמקרו עושים עכשיו עסקים עם ארגון חדש שמשלם יותר מהרוסים. על הדרך השניים גם צופים ברוסי שהוזכר קודם כשהוא נאכל למוות באיטיות, עד שקליי מסייע לו למות מוקדם ולא מתוך רצון לעשות עימו חסד. הוא גם מספר לבובי את האמת על ההסכם שלו עם ג'קס ומבטיח לתת לו את ההנהגה כשיפרוש, לאו דווקא כתשלום על תמיכתו בעסקת הסמים. די הופתעתי כשבסוף בובי הצביע נגד, עד שנזכרתי בדבריו של קליי.

משהו נוסף שבלבל אותי הפרק היה המעצר של ג'וס. אוקיי, אז לינק רוצה להפיל את המועדון בדרכים מאוד פתלתלות, אבל מה זהות אביו הביולוגי של ג'וס תסייע לו בכך? יופי, אז עכשיו השריף יסחט אותי לכדי בגידה במועדון על סמך… מה, ההשערה שסאמקרו גזענים וינדו חבר מועדון שיתגלה שאביו שחור? אוי, באמת…

הופתעתי לטובה מעלילת ג'מה\טארה, לעומת טענותיי בשבוע שעבר. ההתפתחות הייתה שונה לחלוטין מכפי שציפיתי. כמובן שבתחילה ג'מה ממשיכה בחיטוטיה בחשאיים ובסיועו של אנסר (מה התגלית שלו על בעיות הפריון של מחליפו ורעייתו תתרום להמשך העלילה, לא ברור לי), אך כשמעשיה נחשפים היא מתוודה בפני טארה ומיידעת אותה על חששותיה מפני הגילויים על המשבר ביחסיה עם ג'ון, וכיצד זה ישפיע על ג'קס. אני לא לגמרי קונה את זה כוידוי טהור, אלא דרכה של ג'מה להתחנן בפני טארה שתמנע את החשיפה מבנה.

עוד בעניין ג'מה, הגילוי שלה על עסקת הסמים מעיד שקליי לא משתף אותה בכל כפי שניתן היה לחשוב והסצנה בה היא מתעמתת איתו הייתה כואבת לצפייה. קליי מבין מייד שפייני פתח את הפה ומאיים עליו, מה שכנראה גורם לפייני להצטער שלא הרג אותו כפי שתכנן בעונה השנייה.

העלילה המרכזית ממשיכה להתפתח יפה, עכשיו שבובי גם הוא בעניינים ומעורב עמוקות במעשי התככנות של קליי. טיג, לעומתו, מרגיש את המידור עליו בובי רמז בפרק הקודם, דווקא כשקליי בוחר בבובי על חשבונו. מעניין יהיה לראות איך הוא ישתלב בהמשך כשהריחוק מהבוס יעיק עליו יותר ויותר, ובטח כשיגלה את תכניותיו האמיתיות. ג'קס עצמו ממשיך שלא להראות סימנים של ויתור על המועדון ודרכיו, למעט הבטחתו לטארה, וכפי שאופי אמר, בטיפול שלו עם חטיפת משאית הנשק ג'קס הוכיח מנהיגות ראויה למופת. רק חבל שהוא לא מספר לחברו הטוב ביותר את האמת ומשקר לו בפנים כשאופי מדבר על המנהיגות אחרי לכתו של קליי.

שתי הערות לסיום:

– הידעתם? הפרק בוים ע"י פיטר וולר, לנצח רובוקופ.
– מסתבר שרדווד, השולחן של סאמקרו, שרד את ניסיון הרצח של שריף רוזוולט. *אנחת רווחה*

© עידו ישעיהו