גיאוגרפיה של עימותים גלובליים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.02

http://1.bp.blogspot.com/-AAPASJ7WMVg/ToXCcHb5SpI/AAAAAAAAELI/ipkB580wP2k/s1600/community.jpg

אם יש משהו שאין לי טענות כלפיו ב"קומיוניטי", זה בניית העלילה. אני אולי מתלונן על אפלוליות יתר והיעדר צחוקים, אבל בדרך כלל הסיפור נחמדים ומחוכמים מספיק כדי שאהדתי לסדרה תישמר. הפרק הזה הצליח להמחיש את נקודת החוזק הזו באופן אידיאלי למדי. שמו קולע, "גיאוגרפיה של עימותים גלובליים", כי העימותים היוו את לב העניין, ומביניהם אהבתי במיוחד את זה של בריטה וצ'אנג, כי הוא שיחק היטב על התכלית של שניהם – הנודניקית הבלתי נסבלת שרוצה להיות מעורבת פוליטית ולהתחכך עם החוק, והשני רק רוצה לנצל את מרותו החדשה ולנגוס במשהו אמיתי. בכלל, דמותו של צ'אנג עדיפה פי כמה כאשר הוא מקבל כוח לידיו ולא כאשר הוא רוצה להשתלב, אני שמח שחזרנו לזה. ובהערת אגב אציין שגם פירס הנורמלי-יותר מוצא חן בעיניי יותר מאשר פירס-המרושע.

אמנם גם בפרק הזה בקושי צחקתי, אבל נהניתי ממנו הרבה יותר מאשר פרק פתיחת העונה. מה שכן סחט ממני צחוק רם היה הקטע שבו בריטה סערה אל מחוץ למשרד בבושה אחרי שלא הצליחה להביא את עצמה לומר שתעשה אי פעם משהו בלתי חוקי. כך אני יודע שזו בנייה מעולה, כשעניין כה פעוט ודבילי הופך להרה גורל עד שמישהי שועטת החוצה בדרמטיות בגללו.

דווקא באגף של ג'ף ואנני הרגשתי חריקות. נראה שרוצים לשחק על הכימיה ביניהם, וזה מצוין מבחינתי, אבל ההתייחסות אל יחסיהם נדמתה חסרה. כאילו העלו שלב את ה-kiddo ואת היחס הפטרוני שלו כלפיה בלי שזה באמת היה משהו שראינו. כן, הוא התייחס אליה כאל נערה צעירה בעבר, אבל האופן המודגש בפרק הזה רק המחיש את העובדה שמזמן לא ראינו את זה קורה ובטח לא במינון כזה, כך שזה יצא מאולץ בעיניי.

חוץ מזה: yay, מרטין סטאר.

תגיות:
© עידו ישעיהו