גיאוגרפיה של עימותים גלובליים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.02

http://1.bp.blogspot.com/-AAPASJ7WMVg/ToXCcHb5SpI/AAAAAAAAELI/ipkB580wP2k/s1600/community.jpg

אם יש משהו שאין לי טענות כלפיו ב"קומיוניטי", זה בניית העלילה. אני אולי מתלונן על אפלוליות יתר והיעדר צחוקים, אבל בדרך כלל הסיפור נחמדים ומחוכמים מספיק כדי שאהדתי לסדרה תישמר. הפרק הזה הצליח להמחיש את נקודת החוזק הזו באופן אידיאלי למדי. שמו קולע, "גיאוגרפיה של עימותים גלובליים", כי העימותים היוו את לב העניין, ומביניהם אהבתי במיוחד את זה של בריטה וצ'אנג, כי הוא שיחק היטב על התכלית של שניהם – הנודניקית הבלתי נסבלת שרוצה להיות מעורבת פוליטית ולהתחכך עם החוק, והשני רק רוצה לנצל את מרותו החדשה ולנגוס במשהו אמיתי. בכלל, דמותו של צ'אנג עדיפה פי כמה כאשר הוא מקבל כוח לידיו ולא כאשר הוא רוצה להשתלב, אני שמח שחזרנו לזה. ובהערת אגב אציין שגם פירס הנורמלי-יותר מוצא חן בעיניי יותר מאשר פירס-המרושע.

אמנם גם בפרק הזה בקושי צחקתי, אבל נהניתי ממנו הרבה יותר מאשר פרק פתיחת העונה. מה שכן סחט ממני צחוק רם היה הקטע שבו בריטה סערה אל מחוץ למשרד בבושה אחרי שלא הצליחה להביא את עצמה לומר שתעשה אי פעם משהו בלתי חוקי. כך אני יודע שזו בנייה מעולה, כשעניין כה פעוט ודבילי הופך להרה גורל עד שמישהי שועטת החוצה בדרמטיות בגללו.

דווקא באגף של ג'ף ואנני הרגשתי חריקות. נראה שרוצים לשחק על הכימיה ביניהם, וזה מצוין מבחינתי, אבל ההתייחסות אל יחסיהם נדמתה חסרה. כאילו העלו שלב את ה-kiddo ואת היחס הפטרוני שלו כלפיה בלי שזה באמת היה משהו שראינו. כן, הוא התייחס אליה כאל נערה צעירה בעבר, אבל האופן המודגש בפרק הזה רק המחיש את העובדה שמזמן לא ראינו את זה קורה ובטח לא במינון כזה, כך שזה יצא מאולץ בעיניי.

חוץ מזה: yay, מרטין סטאר.

תגיות:
 • אני שמחה שעוד מישהו מלבדי נהנה מעלילות צ'אנג-בריטה, מתגובות אחרות שקראתי אנשים הרבה יותר אהבו את עלילות האו"ם. דווקא צ'אנג ובריטה גרמו לי לצחוק בקול כמה פעמים לאורך הפרק, באמת! ואכן נחמד שלצ'אנג הייתה תעסוקה אחרת מלנסות להכנס לקבוצה, בריטה בכלל הייתה במיטבה "Is someone Facebooking this?"

  מתח מיני עובד עלי בצורה עיוורת וממש בקלות ולכן לא הייתה לי כל בעיה עם המשחק החוזר במערכת היחסים בין ג'ף לאנני, עדיין עובד ואין לי בעיה עם זה..גם כשזה עם הקטע השחוק של הוא רואה אותה כילדה. מסקנות האו"ם היו מעולות וכל עסקי היקום המקביל, אחח איזה כיף שיש עבאד. D:

  בקיצור, נהניתי. איזה כיף שקומיוניטי חזרה. 🙂

 • Dean Langsam

  היקום המקביל היה צפוי, אבל בוצע מדהים!
  וטרוי מגאורגיה היה חזק!

  • כן, טרוי עם ג'ורג'יה היה מעולה.

 • MooTzk

  פרק יותר טוב מהקודם, אבל עדיין לא נפלתי. בריטה/צ'אנג היה החלק הכי מצחיק בפרק. צ'אנג בעונה השניה היה בלתי נסבל ונראה שמצאו לו כיוון קצת יותר טוב לעונה הנוכחית. בעלילת האו"ם גם היו רגעים מצחיקים, במיוחד עם הג'ורג'יה של טרוי ופירס עם ה-ur-a-gay (פירס במיטבו עם הבדיחות המטומטמות להחריד האלה). מצד שני הסיפור של ג'ף ואנני היה מקושקש והגיע קצת משום מקום. מה גם שאני לא חושב שיש לג'ואל מקהייל ואליסון ברי כזאת כימיה טובה ביניהם. בטח יותר ממה שיש לו עם גיליאן ג'ייקובס, אבל לא מספיק כדי לסחוב עלילה שמתבססת רק על זה, לדעתי.
  אה, ואכן יאי, מרטין סטאר.

 • תתש

  כמו בפרק הקודם, הרעיון היה טוב אבל הם נפלו בביצוע. אם בעונה שעברה הייתי שומע שעומד להיות פרק על mock UN לא היה לי כל ספק שזה עומד להיות פרק מעולה. ואולי זה הולך להיות הנרטיב המרכזי של העונה, "עונה שעברה זה היה עובד" (ד"א גם בפרק האחרון של המשרד שהיה ממש טוב, לא יכולתי שלא לחשוב "זה היה יוצא טוב יותר עם סטיב קארל").

 • מיכאל גינזבורג

  לא יודע, קורה משהו לא טוב לקומיוניטי בצמד הפרקים הראשונים של עונה 3…
  הסיפור של ברטה וצ'אנג היה מביך, במיוחד ברטה.
  ג'ף ואנני חמודים, אבל מה קרה להומור? בקושי צחקתי.

© עידו ישעיהו