בלאקס, נחש, בית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר Happy Endings 2.01

http://www.mytakeontv.com/wp-content/uploads/2011/09/125176_0384_pre.jpg

באתי אל העונה השנייה אחרי שצפיתי שוב בעונה הראשונה כולה (באותו סדר לקוי שבה שודרה, טיפשי מצדי), כך שנחתתי בקלות פנימה. עם זאת, אני חושב שלא הייתה לי בעיה להשתלב גם בלי זה, ולא בגלל שלא מזמן שודר הפרק הגנוז מהעונה הראשונה בלי קשר לכלום. בזמן קצר מאוד הצליחה "סופים טובים" ליצור קשר חברי מבוסס ואמין בין הדמויות שלה, ואגב כך להיות מצחיקה בטירוף. פתיחת העונה השנייה עם כל השישיה לבושת חלוקים במיטה אחת, מציינת שנה לאירוע שפתח את הסדרה, תוקעים זה בזה סכינים ומזרקים ועומדים להקיא, היה טירוף מתוזמר היטב וכיפי להפליא.

עם זאת, כאחד שראה את העונה הראשונה שוב, נראה לי שאפשר להתחיל להתקדם הלאה משיקום מערכת היחסים בין דייב לאלכס. היא הייתה נוכחת תדיר בעונה הראשונה ואף הגיעה לשיא מסוים בפרק האחרון בה. אמנם היא שימשה בעיקר כדי להניע את קו העלילה של ג'יין שנסחפת אל השקרים שמהם הפצירה לשניים להימנע, אבל אני מקווה שההמשך ישתמש בסיפורי דייב-אלכס בצורה יותר מדודה.

הדמות האהובה עלי היא עודנה פני, שגם נהנתה מהסיפור הטוב והמצחיק ביותר בפרק. הרעיון שהשתדרגותה בחיים הופכת אותה לאשת חתולים בודדה ומסכנה היה מחוכם, כולל החתולים – שחטפתי התקף אלרגיה רק מלהסתכל עליהם שם – והתוכן שממלא את הממיר המקליט ("האישה הטובה"? באמת? קשה בלי "רצח במשיכת קולמוס"). התגובה של פני הייתה אולי הדבר שהכי הצחיק אותי: "קר כאן? אני צריכה מעיל בית, ותה עם לימון. כדאי שאפתח כתובת מייל ב-AOL?" זה והטווירל של בראד בחלל הסלון, ובעצם גם הניסיונות של מקס להוכיח שהוא יכול להתנהג כמו שחור. איזה כיף שהם חזרו.

© עידו ישעיהו