בחוץ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.01

לא מזמן הבעתי מעט חוסר חשק לקראת העונה החדשה, אבל היום לקראת הפרק דווקא רציתי לראות אותו. בזמן הצפייה הבנתי את שתי הגישות של עצמי. מצד אחד היו שם כמה דברים מצוינים, ומנגד נראה לי שקצתי קמעה בסיפור הזה. אחרי פרק פתיחת העונה אני מרגיש יותר מתמיד שצריך לקבוע יעד לסוף הסדרה, בדומה לאופן שעשו "אבודים" ו"שובר שורות", או לפחות לעשות גיים צ'יינג'ר שיטרוף את כל הקלפים. כרגע נראה שמאגר הרעיונות דל, ואחרי העונה הקודמת המאכזבת דווקא ציפיתי לעלייה, או לפחות לשמירה על הרמה של פרק הסיום המעולה. אבל זה בסדר, אני לא שופט רק על סמך הפרק הראשון, וגם זה לא שהוא היה רע. רק גרם לי קצת לחשוש להמשך מבחינה יצירתית.

ספיחיה של העונה הקודמת הבינונית התבטאו עבורי בעיקר בנשים. הן פשוט לא מעניינות אותי. נכון לעכשיו נראה שהמערך מוקם כדי ליצור קרע בין השתיים. ג'מה אומרת לה שהיא אוהבת אותה, למען השם – מכאן יחסיהן מן הסתם לא הולכים להשתפר, ואני לא אוהב את הבוטות הזו. עם הבטחתו של ג'קס לטארה, הבטחה שאני לגמרי בעדה אגב, תחושת הדז'ה וו ניצבת עיקשת. ההבטחה הזו מהדהדת לדברים הזהים שאמר לה בעונה הראשונה, ובנוסף שוב מרתיחים בפינג'ן על אש קטנה את המתיחות בין ג'קס לקליי, בדומה לעונה השנייה. במקביל שוב ישנו גוף אכיפה שיושב להם על הזנב, הגם שביתר שאת מאשר בפעמים הקודמות (חיפשתי את לסטר פרימון שם בחדר [1]). אי לכך קשה לי לא לחשוש מדשדוש, אבל האמת היא שאני גם מצפה ומקווה לראות איך אופתע.

בינתיים ההפתעה בסוף הפרק הראשון הייתה מצוינת בעיניי. האופן שבו קמו SAMCRO על הרוסים היה נהדר ובלתי צפוי. רק עסקים. זריקת הגופות בשטח הפיתוח הייתה סיומת מעולה ומצמררת, וטוב שהראו לנו את ג'קס רוצח בדם קר דווקא בסכין, להזכיר לנו שעם כל הכבוד לכוונותיו הטובות, הבחור הוא רוצח שקרח זורם בוורידיו. אמנם לא בטוח שהוא משווה את הזוועות שמייצר אוטו בבית הסוהר – קורט סאטר מסדר לעצמו את המעשים הכי מחרידים – אבל רוצח בכל זאת.

 

[1] ומצאתי רק את רוני מ"המגן", בלי זקן או שפם או צלקת. אני ממתין לאיחוד המרגש בינו לבין לם.

© עידו ישעיהו