אני לזלי נופ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/09/2011 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.01

http://www.daemonstv.com/wp-content/uploads/2011/09/PARKS-AND-RECREATION-Im-Leslie-Knope-Season-4-Episode-Premiere-4.jpg

אחרי שהעונה הקודמת הסתיימה בכמה דברים משמעותיים – לזלי לקראת ריצה לתפקיד פוליטי, תמי 1 מחפשת את רון, טום עוזב כדי לפתוח חברה חדשה – באה פתיחת העונה החדשה והייתה צריכה קודם כל לטפל בהם. היא עשתה את זה היטב. נראה שהשלושה הנ"ל נמצאים במקום דומה – בריחה מהתמודדות. במקרה של לזלי ורון זה היה ברור, במקרה של טום זה אולי ספקולטיבי למדי, אבל נראה לי שהגעתו התכופה לבניין העירייה ואל החברים הישנים מעידה על חששות. זה הגיוני אחרי שעברו רק שלושה שבועות, אבל נדמה שהדרך לחזרתו מוכשרת בהדרגה. חבל שאגב כך לא ראינו את ז'אן ראלפיו.

חבל עוד יותר על בן ולזלי. ממש מצער אותי שהם נאלצו להיפרד, הם כה חמודים ביחד. האופן שבו בן סיים את היחסים בשבילה, כולל סיכת הבחירות וכל זה, היה מעשה יפה ואצילי. אני מניח שהם עוד יחזרו זה לזה מתישהו, אבל בינתיים האילוץ הזה מבאס, אם כי מוכרחים להודות שהוא נעשה באופן מושלם והתבסס על דברים שכבר ידענו היטב לפני כן, שאיפותיה הפוליטיות של לזלי והחוק שאוסר עליהם להיות ביחד.

רון, כבדרך כלל סיפק את הקטעים המשובחים ביותר. למעשה כל רגע איתו היה זהב. ריצתו אחוזת האמוק בתחילת הפרק, הכנת סולם ארעי אל פתח האוורור (מוטיב חוזר בפתיחת העונה?) ושליפת ציוד השטח מתוכו – קלאסיקה מיידית. מאוחר יותר כשלזלי איתו והוא מונה את חוקיו אבל לא את אצבעות רגליו, ולבסוף כשהוא חוזר למשרד ומתעמת עם תמי 1. "That's enough small talk" אחרי חילופי השמות ביניהם הוא המשפט שהכי הצחיק אותי בפרק.

פטרישה קלארקסון הייתה פשוט מעולה בתור תמי. הקרירות שלה עם הלובן בפניה שיוו לה מראה של המוות, מה שמנוגד לחלוטין לדמויות אחרות שלה שהכרתי מלפני כן, והן רבות. שחקנית גדולה. היא הזכירה לי קצת כאן את לילית מ"פרייז'ר", אבל מאחר שלמדנו להכיר גם את הצדדים הרכים של זו, תמי 1 נראית קרה אפילו יותר.

ועוד לזכותו של הפרק: ג'רי זוכה סוף סוף למעט צדק. לאיש הזה יש את הפין הכי גדול שהוא ראה מעודו. לו רק ידע לנצל אותו לטובתו.

© עידו ישעיהו