תוכנית גיבוי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/08/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

יומני הערפד 2.06.

פרק עמוס ברגש שהמחיש פעם נוספת כיצד מלבד עלילות המתח המפותלות מדובר פשוט בדרמה מצוינת. בראש ובראשונה עמד החיבור היפה של קרוליין עם אמה, סוף סוף. קנדיס אקולה מופלאה בהעברת רגש, מהניואנסים הכי קטנים, כמו למשל בשיחה של קרוליין עם בוני, ועד לדרמות הגדולות כשנאלצה להפנט את אמה. כתיבה מצוינת (של נשות "המגן" ו"אנג'ל", אליזבת קראפט ושרה פיין) ומשחק באמת משובח. גם פול ווסלי הפגין משחק מעולה בסצינת הפרידה של סטפן ואליינה, והצליח לרומם את הסצינה הזו ולרגש מאוד על אף נוכחותה של נינה דוברב הבלתי נסבלת.

הסצינה הסופית מעניינת. כבר כמה זמן, שלא לומר מאז תחילת הסדרה, שדמותו של מאט מיותרת למדי בנוף הכללי. זה גורם לי להאמין שקו העלילה שנפתח עם הסצינה האחרונה אכן יביא למותו, בתואנה של מיצוי הדמות. אם כן, בכך הוא יצטרף לאחותו הטלוויזיונית והשניים יהיו הקבועים היחידים בסדרה שמתו (קצת בדומה לבון ושאנון ב"אבודים", עכשיו כשאני חושב על זה).

 

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה אג'נדה

תגיות:
 • רק בפרקים האחרונים אני מתחילה להבין את פשר ההתלהבות שלך מקרוליין. ממש לא ראיתי את זה בעונה הראשונה.
  בכלל, כל הזמן רק נהיה שם יותר כיף. שמחה ששכנעת אותי להתחיל לצפות אי אז…

  • טוב לשמוע (:

 • זו רק אני שקצת סולדת מהעונה הזו עד כה?
  יש משהו ביחס שלהם למוות שהוא פשוט לא ריאליסטי ולא כן. זה נשמע מטופש כי זו סדרת פנטזיה, אבל זה בדיוק מה שאהבתי בה בעונה הראשונה (ומה ששנאתי בטרו בלאד, הבלתי נסבלת לדידי) – הפסיכולוגיה של הדמויות הייתה טובה ונכונה. הדינמיקה אמינה.
  ופתאום זה פשוט לא.
  התגובות לרצח של ג'רמי היו בלתי הגיוניות בעליל. בפרט בפרק שאחרי. ואז, שני פרקים אחר כך רואים שאליינה מחמיצה פנים לדיימון. נו, באמת.
  וגם, רוצחים את ג'רמי – הייתי מצפה שיחקרו לעומק את התגובה שלו, אבל לא. והופ, הוא גם נעלם לשני פרקים, רק כדי לחזור לתפקיד משני. חליק, היה עדיף שתהרגו אותו ותשאירו אותו מת.
  ועכשיו עם העינויים והרצח האכזרי של איש הזאב (לא זוכרת איך קוראים לו), והיחס של כולם אל דיימון אחרי זה.
  לא קניתי את הטיעון הכביכול ממתיק שהוא רצה למות כי זו באמת קללה, ולא קניתי את התנגדותו האימפוטנטית של ג'רמי או את היעדר תגובתו אחר כך, ולא את חוסר המצמוץ של סטפן לנוכח הדבר.
  זו רק אני?

  וחוצמזה, כן, קרוליין. מאז ולתמיד.

  • אני אמנם לא סולד מהעונה, אבל זה אכן פגם עצום שהציק לי מאוד. היחס כלפי דיימון היה כזה כבר מהעונה הראשונה, כשהוא רצח את ידידתו הטובה של סטפן ומאוחר יותר כאשר הציל את אליינה וחטף אותה לאיזו עיירה מרוחקת, רצח גם את זואי מ"פיירפליי" ואת בן זוגה. הקטע עם ג'רמי ללא ספק היה עליית מדרגה שאין בלתה, והקלות שבה הסיפור הזה חלף עבר לו הוא די בלתי נסבל. עם זאת, זה לא פוגם לי בעונה בכללותה. ובאשר לג'רמי – אני שמח שהוא נותר חי ולו רק בגלל מה שיהיה איתו בהמשך.

© עידו ישעיהו