עדכוני נכר: עלייתם של מבקרי הטלוויזיה

שלישיה נחמדת

בשבוע האחרון התקיים כנס מבקרי הטלוויזיה הדו-שנתי (TCA), שבמסגרתו מתקבצים העיתונאים לשיחות עם מנהלי רשתות השידור, יוצרי סדרות ותיקות וחדשות וגם עם כוכבי אותן סדרות. אי לכך יש המון סיפורים ועדכונים למיניהם על שלל סדרות, כולל המון שאלות שחזרו על עצמן כלפי אותם אנשים בפלטפורמות שונות, הן על הבמה באולמות והן מאחורי הקלעים. במקרה של "המשרד" ו"מחלקת גנים ונוף" אני חושב שניתן לרכז את הכל לכדי ראיונות שערכו בוולצ'ר עם פול ליברסטין (שמנהל את "המשרד" וגם מגלם את טובי) ומייקל שור (שמנהל את "מחלקת גנים ונוף" וגילם את מוז ב"המשרד") בנוגע למה שצפוי לקרות בעונות הבאות של הסדרות. עוד פך בנוגע ל"גנים ונוף" בעונה הבאה: אמא סוונסון צפויה לבקר והיא תהיה "בדיוק כפי שתדמיינו את האישה שהעניקה חיים לרון סוונסון".

TV

אם "המשרד" ממשיכה חרף עזיבתו של סטיב קארל, מדוע ש"רוק 30" לא תמשיך אם אלק בולדווין יעזוב אחרי העונה הבאה, כפי שחזר וטען? המפיק לורן מייקלס אומר שכשם ש"סטרדיי נייט לייב" שרדה היטב את עזיבתו של צ'בי צ'ייס, כך יכולה גם "רוק 30" להמשיך בלי בולדווין. למה למתוח בכל מחיר? רוברט גרינבלט, נשיא חטיבת הבידור החדש של NBC, מסכים עם מייקלס במהלך השיחה שלו עם מבקרי הטלוויזיה, ובתוך כך גם אומר ש"רוק 30" לא בהכרח תחזור לימי חמישי.

TV

עוד מה-TCA: נינה טסלר מ-CBS חושפת פרטים על דמותו של אשטון חוצ'ר ב"שני גברים וחצי": השם שלו הוא וולדן שמידט ולא ריימונד כפי שנכתב בימד"ב, הוא מיליארדר אינטרנט שבור לב. טסלר לא מאשרת את הדיווחים על כך שהפרק הראשון (הכפול, שיתפרש על פני שבועיים) מתאר את הלווייתו של צ'ארלי הארפר, אבל לא צריך אותה לשם כך.

TV

השבוע דווח שהמשא ומתן בין סוני, מפיקת "שובר שורות" ובין רשת AMC, עבר למחוזות לא נעימים.  הדיווחים סיפרו על כך ש-AMC מעוניינת בעונה חמישית בת 6-8 פרקים במקום 13 רגילים (לא רעיון רע, גם ככה בסדרה הזו אפשר להכיל בקלות בששה פרקים את מה שקורה ב-13), ושסוני כבר פנתה לכמה גופי שידור אחרים כדי שאחד מהם יאכסן אצלה את המשך הסדרה. אחד מהגופים הללו הוא רשת FX ("ילדי האנרכיה", "צדק פרטי"), שהסדרה הוצעה לה לפני שנחתה ב-AMC והיא לבסוף ויתרה עליה.

בדדליין הוליווד דיווחו מאוחר יותר ש-AMC הציעה עונה סטנדרטית בת 13 פרקים, אבל סוני רוצה יותר כדי לסיים כך את הסדרה. כרגע ההערכות הן שיהיו בין 13 ל-20 פרקים שיתפרשו על שתי עונות. הכתבה של דדליין גם מסבירה מה פשר החריקות ההפקתיות האלה בין עונות 4 ו-5 הן ב"מד מן" והן ב"שובר שורות". בינתיים באדוויק מספרים על זעם בקרב אנשי הסדרות האחרות של AMC ועל טענות שהחוזה המנופח שזכו לו "מד מן" ויוצרה מת'יו וויינר מביאים כעת לקיצוצים אצלן. כך גם תקציב "המתים המהלכים" קוצץ וזו כנראה הייתה הסיבה לעזיבתו הפתאומית של פרנק דרבונט. AMC מכניסה את עצמה למקום מאוד בעייתי כשהפתרון הפשוט ביותר נמצא תחת אפה: בטלו את The Killing המחפירה ופזרו את תקציב ההפקה שלה על הסדרות שאתם רוצים עכשיו לקצץ את כנפיהן.

TV

דאג אלין, יוצר "הפמליה" (אם עם מארק וולברג), נשאר בעסקי החבר'ה גם עם תום הסדרה ההיא: הוא יוצר פיילוט ל-HBO בשם "40", על ארבעה חברי ילדות שמגיעים לשנות הארבעים שלהם ולא ציפו שככה הן ייראו. נשמע כמו פרי אהבה של "הפמליה" ו"גברים בגיל הזה". בינתיים לוהקו מייקל רפפורט (שאף פעם לא אהבתי) ואדוארד ברנז כשניים מהחברים.

TV

 קודקודי HBO, שואוטיים, AMC, פוקס ו-FX יושבים לשיחה מעניינת שעוסקת גם בענייני המו"מ בכותרות, סדרות חדשות ויריבויות מקצועיות.

TV

כזכור, "נזקים" עברה אל DirecTV אחרי ש-FX ביטלה אותה עם תום העונה השלישית עקב רייטינג נמוך. כצפוי, הרייטינג לפרק הראשון בעונה הרביעית של הסדרה היה נמוך עוד יותר במשכנה הנוכחי, שמספר המנויים שלו קטן פי חמש מאשר זה של FX. מיליון איש צפו בשידורי הפרק לאורך השבוע שאחרי בכורתו ובממירים המקליטים, שזה אמנם יותר מה-900 אלף שצפו בפתיחת העונה החמישית של "אורות ליל שישי", אבל "נזקים" יקרה בהרבה להפקה. למרות שבדיירקטיוי אומרים שהם מרוצים מהמספרים, אני תוהה אם תהיה עונה חמישית.

TV

ג'ון גודמן ממש מבסוט מחזרתו אל עולם הסיטקומים וישמח לעשות פרקים נוספים ב"קומיוניטי". אני בעד!
בנוסף, אלן ספינוול מ-HitFix ראיין חלק מהקאסט של "קומיוניטי" בשני חלקים ובשני הרכבים. החלק הראשון חביב, אבל השני ממש מצחיק ומומלץ.

TV

ג'ייסון בייטמן התארח השבוע אצל ג'ימי פאלון כדי לקדם את סרטו החדש, והשניים ניצלו את ההזדמנות כדי לכפר על מבוכות העבר של בייטמן ושחזרו סצינה מ"זאב צעיר 2". מבדח מאוד.

© עידו ישעיהו