הסמויה 5.09: מהדורות מאוחרות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/06/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"אין לזה שום קשר ל'מגיע'"
(סנופ)

אחרי הצפייה הראשונה, 2008:
מתרוצצים לי המון דברים בראש אחרי הפרק של הסמויה אתמול, ואני לא בטוח שיש לי את היכולת לסדר אותם למשהו קוהרנטי וזורם, אז פשוט אעשה את זה בנקודות.

קימה זונה. אני לא מאמין שהיא עשתה את זה ואני מקווה שעונשו של מקנולטי הדפוק אבל המסכן יסתכם בנידוי מהמשטרה ולא במשהו מעבר. החזרה לנורמליות תעשה לו טוב סוף סוף. אני חושב שחוסר הסיפוק שלו מתפיסתו של מארלו ממחיש שגם מבחינתו הוא מיצה את דרכו כבלש. הדבר שאני הכי חושש ממנו הוא שבגלל העניין הזה מארלו וכל חבורתו יחזרו לרחובות. זה המצב ההגיוני בסדרה כמו הסמויה, עולם כמנהגו נוהג.

גאס עולה סוף סוף על טמפלטון – זה אחד מהסיפוקים העלילתיים הבודדים שהיו בפרק הזה ואני מקווה שזה ייפתר כמו שצריך בפרק הבא. הסיפוק הכי גדול, עם זאת, היה רג'ינלד, כלומר באבס, הדמות היחידה שבאמת עשתה כברת דרך מהחושך אל אור הגפרור מתחילת הסדרה ועד כה. דרך קשה וכואבת, אבל זה בסדר לאחוז באבל אם אתה מפנה מקום לדברים אחרים.

והחלק החשוב בפרק: הפרידה של שלושת הילדים, דוקי, מייקל ובאג, הייתה שוברת לב ומדכאת עד מאוד. חששתי לגורל עגום עבור מייקל בפרק הזה ושדוקי יאלץ גם לשמור על באג ולכלכל אותו בנוסף לעצמו. טוב שהקטן הועבר לפחות אל הדודה. כל כך רווח לי כשמייקל שלף על סנופ המגעילה את האקדח. כמו שהיא אמרה, הוא לא אחד מהם והוא אף פעם לא היה, וטוב מאוד שכך. אני מתחנן רטרואקטיבית בפני היוצרים שיתנו איזו גאולה למייקל ובמיוחד לדוקי, אולי בעזרת פרזבלוצקי. אני חושב שיש סיכוי טוב שנראה אותו בפרק הבא, הוא הרי האחרון בסדרה ופרז היה חלק מהותי מהסמויה. אולי הסיבה לכך שבאופן מעט תלוש ראינו עכשיו את ניימונד ועד כמה הוא נגאל, הייתה כדי להזכיר לנו שיש גם לילדים האחרים סיכוי להינצל. הלוואי. מגיע להם. אבל ל"מגיע" אין שום קשר לזה.

אחרי הצפייה השנייה, 2011:
"אני מניח, אדוני ראש העיר, שאין שום דבר לעשות"
(קולווין)

שני ציטוטים שמאוד קולעים לרוחה של הסדרה, ומדכאים במיוחד עכשיו כשהיא מסתיימת.

אין לי הרבה להוסיף על מה שכבר אמרתי. גם יחסית לפרק חזק בעונה הזו, כתמיד בפרק השני מסוף העונה, הוא פחוּת בהשוואה למקביליו בעונות הקודמות. בצפייה השנייה הדבר שהכי אהבתי בו הוא התרגיל שמייקל עשה לסנופ, והאופן שבו כל סצינת ההוצאה להורג שלה נעשתה, עם הצילום של אחורי המכונית, ההבזק והזכוכית המתנפצת. אחד מהקטעים החזקים בסדרה. מה שיפה זה שגם במהלך האימון שלו עם כריס וסנופ, בפרק המקביל בסוף העונה הקודמת, הוא גבר עליהם. יופי של הקדמה.

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה באג'נדה

תגיות:
© עידו ישעיהו