הסמויה 4.07: לחברך

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/06/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"אה, כן, כלל הזהב הזה"
(באנק)

 

כלל הזהב הסרקסטי על פי באנק מתייחס לדברי עומאר, במובן של "אל תשדוד את חברך, שמא תחלוק עמו תא". אבל באנק כמו באנק, עושה את הדבר הנכון גם אם זה מאלץ אותו להתנגח עם עמיתיו. בדרך לא דרך, הסיפור הזה פוגע ברנדי חסר המזל, שבערך הכל פועל לרעתו – ההודעה שמשאיר קארבר לבאנק בעניין הילד, נזרקת לפח כי חברו של באנק מעוצבן עליו.

אני כל כך אוהב כאשר "הסמויה" לוקחת פרט קטן מהעבר ומתייחסת אליו. בעונה השנייה עומאר עשה הצגה במשפט של בירד, השפיל את עורך הדין מוריס לוי ושבה את לב המושבעים, ובאותה הזדמנות קיבל מאיילין ניית'ן (שנראית עכשיו הרבה יותר טוב, עם השיער אסוף כך) הבטחה שתעזור לו במקרה של עברה קלה בעתיד. הנה הגיע העתיד והנושא הזה מקבל התייחסות באופן הכי אורגני שניתן להעלות על הדעת, פשוט תענוג. שני השליחים של בוצ'י שומרים על עומאר בכלא, ואחד שמנסה בכל זאת מזלו משלם על כך – באחת מהסצינות הכואבות לצפייה בסדרה עד כה – באמצעות דקירות חוזרות ונשנות בתחת. אפרופו רפרנסים לעבר: עומאר כבר אמר בעבר לבאנק ש"גבר חייב קוד", זה אפילו היה הציטוט הפותח של הפרק השביעי בעונה הראשונה.

השתלשלות אורגנית נוספת הייתה במקרה של רצח העד. שָׂטַמנו את הבוסים כאשר הם אמרו בתחילת העונה שאולי הרצח בכלל לא קרה בגלל שהוא עד, קארקטי אשכרה רכב על הרצח הזה שהודלף לו כל הדרך אל כסא ראש העיר, והנה בסוף מתברר שהבחור נורה מכדור תועה. אגב כך ממחישה קימה שהיא מלכה. העצה המצוינת של לסטר לימדה אותה שהחשוד שלהם כנראה לא באמת ביצע את המעשה, בסצינה יפה בפני עצמה שבה הוא מתאר את החברות ביניהם, ומביאה אותה לגשת אל אזור הרצח כדי לנסות למצוא רמזים. כמו בעבר בסצינות מעין אלה, כדוגמת סצינת ה"פאק פאק פאק" של באנק ומקנולטי, והסצינה שבה מקנולטי הלך לכלא כדי לנסות לשחזר את מותו של דיאנג'לו – גם במקרה הזה חזינו בסצינה נפלאה של חקירת זירת פשע ללא מילים, הפעם באדיבות קימה.

דניאלס קצת חסר לי העונה, כך שהמנה הנדיבה יחסית שקיבלנו ממנו בפרק הזה הייתה מתגמלת, במיוחד לאור העובדה שניכר שקארקטי מתרשם ממנו. עם הניסיון שלו להיפטר מבורל, יש מצב שדניאלס הוא זה שיזכה בקידום מהיר. אירוני עד מאוד, לאור הקשיים שלו עם הפוליטיקות המשטרתיות שמנעו ממנו להתקדם בדרגות, עד כדי פירוק נישואיו. עכשיו זוגתו, רונדה פרלמן, באופן מאוד לא אופייני לסדרה, רואה תגמול לאומץ שלה ולנחישות שנסך בה לסטר להוציא את צווי ההבאה הלא-פופולאריים. רגע מזוקק ונדיר של אופטימיות. סחתיין לבוס החדש שלה, בונד. רופרט בונד.

קטנות:
המנהלת קראה לבאבס "מר קאזנס". זו הפעם הראשונה ששמו האמיתי נאמר בסדרה, בהנחה שהוא אכן האמיתי.

תגיות:
© עידו ישעיהו