הסמויה 4.05: בריתות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"אם אתה איתנו, אתה איתנו"
(כריס)

המשפט הזה של כריס למייקל משקף את הבריתות הרבות שנוצרו בפרק, ומנגד את אלה שפורקו. זה לא באמת נכון, "אם אתה איתנו, אתה איתנו", תמיד יכול לצוץ משהו שידפוק את הכל, כמו מדליף מאיפשהו. יש המונים כאלה לאחרונה. השקר הבולט מכל היה אצל ראש העיר רויס. המשחק שלו עם חברי המועצה – יונטה פרקינס בצד אחד של העיר ומרלה דניאלס בצדה השני – שעליו אודל ווטקינס התעמת עמו, היה נוכלות בהתגלמותה. איזה איש נאלח (ושחקן מעולה). כיף לראות את הקמפיין שלו קורס שבוע לפני הבחירות.

היה כיף לראות גם את הכישלון המפואר של הפשיטה של המפקד החדש במחלק הפשעים המיוחדים. אידיוט יהיר. מצחיק עד כמה מתאים להרק לעבוד איתו, בדיוק אותו ראש. ואכן, רעיון המצלמה שלו קורס ברגע שהוא יוצא לפועל – היא מתגלה מיידית על ידי האויב.

פרופוזישן ג'ו לוחץ על הגז. אף פעם לא ראינו אותו מתמרן ככה, אבל הוא משליך בקלילות מכעיסה את מאבטחי משחק הפוקר, שגורלם הצפוי ודאי יהיה מוות, כדי לשכנע את מרלו להצטרף לאיחוד הסוחרים שלהם. מרלו וכריס חריפים כשם שהם אכזריים. הספקית המסכנה, אזרחית שלא קשורה למשחק, נורתה בחנות של אנדרה רק כי הייתה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. קרבן ארעי שיוכלו להפיל על עומאר. אבל מה, מהלך מבריק, כמו רוב ההתנהלות שלהם עד כה.

מה שכן, הילדים יודעים היטב שהגופות נערמות בבתים הריקים. עכשיו הם גם יודעים שכריס לא הופך את המתים לזומבים. "אין מתים מיוחדים, רק מתים", כמאמר דוקי. כפי שראינו בפרק הקודם, גם אמו של לקס יודעת היטב שהוא מת והקימה לזכרו מקדש קטן בביתה, כך שאפילו לא צריך להתרוצץ ברחובות כדי לדעת מה הולך בהם.

תגיות:
 • Zrovi1

  לא הבנתי את הקטע עם העד המת ואת העברת התיק לקימה.
  אני צופה בסדרה כרגע, ואני זוכר שדניאלס דיבר עם ראולס שיסדר לקימה מקום, ובגלל זה
  ראולס הוריד את נוריס דרגה. זה לא בגלל שניסו להוריד פרופיל מהתיק!
  אני אשמח להסבר, כי אני מבולבל.
  אגב, אתה כותב יפה מאוד, ואין פרק שאני לא קורא אחריו את הסיכום שלך 🙂

 • שמח לשמוע, תודה. (:

  מה שקרה זה שרויס לחץ על בורל להפחית את הלחץ בחקירת מותו של העד, כי זה כמובן פוגע בו בבחירות. ההנחיה הגיעה אל מחלק הרצח ולפיכך ראולס העביר את נוריס מתפקיד החוקר הראשי במקרה, ובמקומו מינה את קימה הטירונית-במחלק, פשוט כדי לנסות לחבל בהתקדמות החקירה. לדניאלס לא היה לו קשר לזה, הוא בסך הכל ביקש מראולס להכניס את קימה למחלק הרצח אחרי פירוק היחידה.

  • אני בדיוק בצפייה השניה עכשיו, נחמד לראות שמתפתחים כאן דיונים חדשים ולא רק בפורום ז"ל באג'נדה 🙂
   תיקון קל למחמירים – ראולס לא העביר את נוריס ומינה את קימה אלא הקולונל פורסטר שעומד בראש מחלק הרצח. ראולס היה בחדר בזמן שבורל נתן לפורסטר את ההוראה.

 • Zrovi1

  הבנתי! תודה רבה!
  אגב, המשכתי עוד ויש לי פרק לסוף עונה, ויש לי עוד שאלה:
  אתה יכול להזכיר לי למה קרקטי מתעב את בורל? אני זוכר שהם ניסו לשתף פעולה וזה לא עלה יפה, אבל אני לא זוכר בדיוק מה גרם לכך. הסדרה הזאת דורשת צפייה שנייה…

  • כדי להימנע מספוילרים לטובת מי שקורא את הפוסטים עם הצפייה ולא רוצה להיחשף למידע עתידי, עדיף שתערוך את התגובה פה ואז תשאל מחדש בתגובה לפוסט המתאים. אני מבטיח לענות שם (:

 • Moshe

  אני בשוק מזה שעוד מישהו רואה את הסדרה בדיוק בקצב שלי. ובקשר לפרק – אני חושב שזה אחד הפרקים המעולים ביותר (וזה ממש קשה להגיד על סדרה כזו שכל הפרקים בה מעולים). הפרק הצליח לגעת יותר מתמיד בזווית הראייה של הילדים. סצינת פתיחה פשוטה וגאונית והכל פשוט וואו

 • roswella

  מאוד אהבתי את פרז הפרק. נראה שהוא יוצר קשר עם הילדים. איך שהוא הביא לדוקי סנדביץ' "בוא, תעזור לי, יש לי יותר מדי אוכל", ומגלה למה הבגדים שלו נעלמים.
  אם בפרק הבא הוא ייקח אותו לביתו ויאמץ אותו אני לא אתפלא.

  ודניס גם מופיע בבי"ס. כל הדמויות בסדרה איכשהו מתנקזות לאותו בי"ס. כאילו אין שום דבר אחר לעשות בעיר הזו.

 • א.ג

  אין ספק שהמשפט בפתיח לא נכון, אלא שיקרי ומניפולטיבי. מין הסתם ברגע שיהיה צורך הארגון של מרלו יזרוק לכלבים את מייקל, כמו שעשו לפניו בל וברקסדייל להרבה "חיילים" אחרים. מתסכל לראות איך סוחרים כאלה שואבים ילדים צעירים לתוך העולם בפיתויים ולחצים והבטחות.
  מה שמרלו וכריס עשו לספקית הזכיר לי איך שסטרינגר בל ואייבון הרעילו למוות חמישה אסירים רק כדי להוריד קצת מזמן המאסר של אייבון. במקביל אביו של ניימונד, הרוצח הסדרתי, מלמד את בנו שלעזוב את בית ספר בגיל 11 כדי ללכת לסחור בסמים "הפך אותו לגבר". באמת אין סיכוי לילדים האלו.

© עידו ישעיהו