הסמויה 3.05: ישר ואמיתי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"היו לי כאלה תקוות גדולות מזוינות לגבינו"
(מקנולטי)

ישר ואמיתי. אני בא אליך במקום לקחת את זה לעיתונות ולהרוויח הון פוליטי על חשבונו של עד מת ועל חשבון האנשים הישרים שרוצים להגיד את האמת. אני בא אליכם ומבטיח לכם שאם תעברו לרחוב הזה לא תראו מאיתנו צרות, אני רק רוצה שהאזרחים הפשוטים יוכלו לחיות את חייהם בשלווה. גם קארקטי וגם קולווין מנסים לצאת מהחוקים הכל כך אופייניים למשחקים שהם חלק מהם. החבר'ה של קולווין מנסים להוריד אותו ומציעים שוב את אותו חרא שגרתי. כל זה מתקשר עם ראשית העונה, עם הנזיפה של בודי בפוט על כיני הערווה שהוא ממיט על עצמו פעם אחר פעם, ומקנולטי שעובר על פרטי החקירה נגד בארקסדייל כדי לא ליפול שוב אל אותם בורות. הנה יש לנו שתי דמויות חדשות שאשכרה מנסות לנער את הנורמות ולשנות דברים.

קו ישיר משני אלה ניתן למתוח גם אל היוזמות של סטרינגר. הוא יצר מועצת סמים עם כל קודקודי הסחר בעיר, הוא מתפשט במהירות אל יזמות חוקית, הוא הולך ונעשה איש עסקים לכל דבר ועניין. זה כמובן עומד בסתירה גמורה לחברו משכבר – Always, baby – שהשתחרר עכשיו מהכלא. השניים מתארים זה את זה כילדים בשיחה שלהם; זוכר איך תכננת לפתוח שתי חנויות מכולת? זוכר איך רצית לקנות שני קלצ'ניקובים כדי לנקום באיזה מישהו? הם היו מובחנים מאז ומעולם ונותרו תמיד ביחד ותמיד אחים, אבל הם גם מעולם לא הופרדו לתקופה ארוכה (ועוד שבמהלכה סטרינג רצח את אחיינו של אייבון). בשלב הזה נראה שהבקיעים ביניהם עצומים. זה בדיוק הדבר האחרון שהם צריכים, כי מרלו סטנפילד לא מתרשם מההצעות של סטרינגר. להפך, הוא מתכונן למלחמה.

בינתיים נראה שאצל קאטי המאבק בין הישר והאמיתי לבין חייו כסורר כפי שהיה לפני שנכנס לכלא, מוכרע לכיוון האחרון. רבאק, הוא אפילו מסניף מהחומר, ממש מצער למראה. לא ציפיתי להתמודדות קלה, אבל גם לא חשבתי שהוא משתמש. אני חושב שבמידה רבה קאטי מהווה את מרכז הכובד בעונה הזו, מעין סמל למטוטלת הנעה בין השטן הישן והמוכר לבין הרפורמות שצצות כמעט בכל מקום. אסיר משוחרר שמנסה לשקם את עצמו ולא מצליח כי זה פשוט קשה מדי. הוא אולד סקול, קשוח ואכזרי, סוטר בחזקה לבחורה כדי להשיג את מה שהוא צריך. בסוף הפרק קיבלנו הקבלה ישירה בינו לבין אייבון, כי הפרק הנוכחי הסתיים בדיוק כשם שהסתיים הקודם. אז קאטי האסיר המשוחרר נכנס לחדר עם שתי בנות, והפעם אייבון האסיר המשוחרר עשה בדיוק את אותו הדבר.

תגיות:
© עידו ישעיהו