הסמויה 2.10: התרעות סופה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"משתלם להשתמש בכרטיס האיגוד בכל פעם"
(זיגי)

משהו כזה היה חייב לקרות עם זיגי. התסכול שלו מהעובדה שאינו נלקח ברצינות על ידי אף אחד הלך והתגבר. בן דודו נכנס אל הנישה שלו ועושה את העבודה טוב יותר ממנו, מאווי השפיל אותו מול כל העובדים ותקע אותו על המכולה והברווז המסכן מת מהרעלת אלכוהול. אף אחד לא לוקח אותו ברצינות, כולם מזלזלים בו. לא עוד. לא היווני הזה. והתוכנית של זיגי בגניבת המכוניות דווקא הייתה מחוכמת למדי.

לזיגי יש במידה רבה מקבילה בכוח המשטרתי, בדמות הרק וקארבר. לאורך כל העונה הם זוכים ליחס מזלזל, דרגות הסמל לא מועילות להם הרבה כשהם נאלצים להעלות חפצים כבדים במעלה המדרגות של השופט שחותם על הצו (לקומה השלישית!) ואף נדרשים לנקות שם את החלונות, והפעם פרימון אפילו לא נותן בהם מבט כשהם מביאים ציוד מחשבים כבד אל החדר. כמו זיגי גם הם זוכים ביושר ביחס המזלזל ופעם אחר פעם מפגינים איוולת, בעבר עם כדור הטניס השתול והפעם לאור העובדה שפספסו את לכתו של ספירוס בזמן שהתווכחו על הצ'יפס.

כשם שבעונה הקודמת הירי בקימה סימן את סוף חקירת בארקסדייל, נראה שהירי של זיגי מסמן את סוף החקירה הנוכחית. כמו הבארקסדיילים, גם הפעם כולם משליכים את המכשירים הנגועים שלהם. הכנסת ה-FBI ללופ גרמה לאיש שלהם מבפנים להבין את חומרת המצב והתוצאה היא קריסה מפוארת. אגב כך וולצ'ק האינפנטיל גילה שכל דלת שבה הוא בוחר מקנה לו את אותה תוצאה, וכשהוא מעליב את חתנו מול כל היחידה, הלה ממחיש שוב עד כמה הוא בלתי צפוי ונותן לו סטירת אדירים (בסצינה ששוחקה מעולה מצד כל הצדדים). אם דניאלס לא יצליח לטפול את אשמת הבחורות המתות מהמכולה על מישהו, נראה לי שלוולצ'ק יהיה קל מאוד לתקוע לו מקלות בגלגלי הקריירה שלו. בינתיים, בזמן שהיחידה מדפיסה צווים, סרגיי וחבריו דואגים לנקות הכל.

אני מת על באנק ומקנולטי ביחד, ובכלל על באנק. הוא כזה חמוד. הקטע שלו עם הסירה היה משעשע במיוחד.

תגיות:
© עידו ישעיהו