הסמויה 2.07: תוצאת לוואי [1]

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"אל תדאג, ילד, השעון עדיין דופק"
(הורספייס)

הורספייס מספק משפט הממצה את הצרימה בחיי הרציפים. כשם שהשעון כבר לא באמת דופק עבור ניו צ'ארלי, שהולך לאבד את הרגל שלו, כך גם חיי הנמל ספורים. פרנק ונאט כבר יודעים שהעתיד הוא מכונות. כרוניקה של גוויעה, כזו שמאלצת את מי שמתחתיה לפנות אל אפיקים לא חוקיים רק כדי להתפרנס, אפילו לא להתעשר. ניק סובוטקה הוא אחד כזה, ואשכרה התבאסתי כאשר הרק וקארבר הצליחו לעלות על עקבותיו. זה עלה לקארבר 1,250 דולר (אחרי הנחת שוטר) אבל לפחות משהו יצא מזה. איזה צמד טיפשים, לא היה עדיף להכניס את המשדר אל תוך כוס ולהסתיר אותה איפשהו?

כמו הנמל, נראה שגם ארגון ברקסדייל בדרך למטה. ביאנקה מתאבלת על דיאנג'לו (מגיע לה), אייבון מתאבל בפנים וחושב שדיאנג'לו עשה את זה כדי לנקום בו, כי הכל סובב סביבו כמובן. בינתיים הוא דוחה שיתוף פעולה עם פרופוזישן ג'ו, שמציע אוויר לנשימה עבור הארגון, אבל לא, אייבון לא יסכים לוותר על השטח שהוא נלחם עבורו כל כך קשה. בודי מזמין זר יפה בשביל ההלוויה של דיאנג'לו, לא כזה המתאר את הזמן שלהם ביחד בבור, כשדיאנג'לו הורד בדרגה, אלא את תור הזהב שלו במגדלים (ימים שמעולם לא ראינו).

מפתיע לראות את ההשפעה שיש ללסטר על דניאלס. באנק אשכרה צדק כששכנע את שותפו לדבר איתו ואמר שהוא מקשיב לו. אני צופה בסדרה בפעם השלישית ולא זוכר חצי מהדברים, תענוג – אני לא יודע אם דניאלס יוצא טמבל מהעובדה שהוא לוקח עליו את הרציחות או שהוא יצא מזה כשידו על העליונה. מה שכן, עכשיו כשהוא יכול לדרוש מראולס הכל בלי ויכוחים, אולי הוא יחזיר את מקנולטי? הצטערתי עד מאוד לראות את ג'ימי קורע את התמונה של נדיה ומשפחתה, מוותר על השליחות שלקח על עצמו. אשתו מסרבת לקבל אותו בחזרה, מה שמובן בהחלט, והאיש נראה אבוד מאי פעם. ילדים משחקים באוהל בחצר, על זה הוא חולם, על זה הוא חולם. "הכל נכון, אני מודה באשמה אני מודה באשמה אני מודה באשמה. הבדידות, הזימה, כשלון, הצלחה, פחדים וקנאה, שכחה. את מי אתה אוהב? את מי אתה אוהב, את מי אתה אוהב?".

http://www.youtube.com/watch?v=070ArsoawYI

[1] במקור שם הפרק הוא Backwash, כלומר כזה ששומר על תימת המים המתאימה לעונה. חבל שאין מושג עברי מקביל.

וזה מה שהיה לחתול-רובוט לומר על הפרק בשעתו

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה באג'נדה

תגיות:
© עידו ישעיהו