הסמויה 2.02: נזק משני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"הם ילעסו אותך, אבל הם חייבים לירוק אותך בסוף"
(מקנולטי)

אם העונה הראשונה לקחה לה את הזמן כדי לפתח את העניינים, הרי שכאן כבר בסוף הפרק הראשון לעונה התגלתה מכולה מלאה בגופות של בחורות. הפרק השני היה מצוין לא רק בגלל שהנה התחילה העלילה, אלא הרבה בגלל שהיה נורא מצחיק. החל בכך שמקנולטי מנסה להפיל את התיק על ראולס, הבוס הקודם שלו – 13 מקרי רצח! – כנקמה על הגלייתו לשיטור הימי, ולבסוף גם מצליח; עבור בבר כשבאנק ולסטר, חבריו מאותו מחלק רצח, מתפוצצים מצחוק כשהם מתארים למקנולטי את מהלכי היום ואיך ראולס נראה ("תפסיק, אתה עושה לי זקפה!", מקנולטי מפציר); וכלה בכך שהתיק נופל על אותם חברים ("אתם ממחלק רצח? אתם בטח מכירים את ג`ימי מקנולטי", "כן, הוא מת מבחינתנו"). היסטרי.

אהבתי מאוד גם את חילופי הדברים בין מקנולטי לפרימון. ג'ימי אומר שנשארו לו במשטרה רק 11 שנה, לסטר אומר שזה זמן רב להתייבש על המדף, ג'ימי משיב לו שפרימון עצמו עשה זאת במשך 13 שנה, והלה עונה לו "וארבעה חודשים". זה מצחיק אותי מאוד כי הוא התעקש לציין את ארבעת החודשים הללו פעמיים גם בשיחה הראשונה של השניים על הנושא, כאשר בעונה הראשונה מקנולטי גילה שהבלש ממחלקת המישכון הוא מישהו רציני.

מקנולטי, כפי שהוא מצהיר, אינו בוחל בפגיעה באחרים במסגרת הניסיון שלו לדחוף את זה לראולס. נזק משני. גם פרנק סובוטקה מתיז קליעים שנשלחים בגללו אל חבריו לנמל מכיוונו של וולצ'ק. והחמור מכל – הבנות המתות הן נזק משני, כזה שחייבים לקחת בחשבון כשמבריחים אותן פנימה. נו, יהיו עוד בנות, כמו שאמר היווני. מסיכוני המקצוע.

את קארבר, שלא ראינו בפרק פתיחת העונה, אנחנו רואים הפעם כשהוא נותן דוחות בחניה של עובדי הנמל. לא ברור לי איך הוא נחת בעבודה הזו, ציפיתי שאחרי שתפקד על תקן המלשין של בורל הוא יזכה גם לתפקיד טוב אחרי שקיבל את דרגת הסמל, אבל אני מניח שבורל הסתפק בדרגה. גם את דיאנג'לו אנחנו רואים הפעם, ומגלים שהמסכן [1] מכור לסמים ודונט לא מגיעה לבקר אותו עם הילד. ממש מצער.

[1] גם הוא וגם בודי גידלו קצת שיער במקום הגאלח שהיה להם. לא יפה להם.

והנה מה שהיה לאיילון צפון לומר על תחילת העונה

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה אג'נדה

תגיות:
© עידו ישעיהו