הסמויה 2.01: שפל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"זה אף פעם לא יהיה מה שהיה"
(ליטל ביג רוי)

שפל היא המילה, כפי שמצהיר שם הפרק (בלעז Ebb Tide, כלומר השפל מהגאות והשפל). מקנולטי בבאסה בסירות, קימה תקועה בעבודה משרדית כי היא עכשיו בדרך להיות אשת משפחה, פרז לכוד תחת כנפי חמיו, ואילו דניאלס נענש ונשלח למחלקת ראיות, ממנה נעלמו באורח פלא הראיות למשפט של בירד, רוצח העד וויליאם גאנט מהעונה הראשונה. גם אצל סטרינגר העניינים לא משהו. עכשיו כשאייבון בכלא הוא מתקשה לשמור על הספקים שלו, שחוששים שהמשטרה תגיע אליהם דרכם.

אבל לא רק לידידינו הוותיקים יש בעיות. אם חשבנו שפרקי פתיחת העונה השנייה יהיו פשוטים יותר להתמודדות, הרי שגם הפעם אנחנו זוכים להכיר לא מעט דמויות חדשות, עובדי הנמל, אנשי האיגוד. רבים מהם לא יכולים בכלל לצבור שעות עבודה כי הם לא מספיק ותיקים. וכידוע, בטלה מביאה לידי חטא. הסיבה שיש לאיגוד עובדי הנמלים כל כך הרבה כסף להשקיע בוויטראז' שיובא מגרמניה עבור הכנסייה הפולנית, היא שאנשיו גונבים ומבריחים מכולות עבור "היווני". זה משהו שהכומר אולי תמים מכדי לקלוט, אבל לא וולצ'ק, שעכשיו תוהה מאיפה יש לאיגוד הדל באנשים כל כך הרבה כסף לתרום לכנסייה.

גופת הבחורה שהתגלתה במים ועברה מתחום שיפוט אחד למשנהו ואז בחזרה הייתה ממש מצחיקה. נקמה איכותית של מקנולטי במפקדו לשעבר, שידע להעריך את הפיקחות. במקביל, המכולה שהושארה עבור בוריס/סרגיי, האיש של היווני, לא נלקחת ומוחזרת לערימת המכולות, רק כדי להתגלות מאוחר יותר על ידי בידי ראסל, שוטרת הנמל, שחושפת את תכולתה המזעזעת. אני תוהה אם זוהי הסיבה לכך שסרגיי לא לקח את המכולה, כי הוא הספיק לראות מה יש בה, אבל כשהיא הייתה כך על המשאית חשופה לעין כל נראה לי שקשה לבדוק את התכולה.

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה אג'נדה

תגיות:
 • ואיזו יפה פה איימי ריאן… הכל בצבע השיער, בשביל מה היא צריכה להיות בלונדינית?

  ולגופו של הפרק, אחרי הפואטיקה של השיכונים, קשה להתרגל לעובדי הנמל. איפה די, איפה באבס? נראה שיהיה קשה להתעלות על העונה הראשונה, אבל סוף הפרק כבר ריתק אותי, ואני מניחה שהסדרה משתפרת ככל שהיא ממשיכה.

 • אני עם איימס [באיחור של שלושה חודשים..] איפה באבס? איפה די? 🙁
  עכשיו להתרגל לכל עובדי הנמל, לכל הדמויות החדשות וגם לדמויות חדשות במשטרה, אני מניחה [איימי ריאן? P:]
  בכל מקרה, באמת היה מעניין כל הקטע של מציאת הגופות במכולה.
  גם עודד אותי שחזרנו להרבה מהדמויות מהעונה הקודמת, כלומר אין ניתוק מוחלט – סטרינגר עדיין בתמונה וכך גם דניאלס, פרז, קימה, באנק וכו'…
  התרגיל שעשה מקנולטי הצחיק אותי ממש, שמחה שהמפקד לשעבר לקח את זה בהומור.

 • roswella

  בכלל לא זיהיתי את איימי ריאן! אבל כן זיהיתי את פרד מ"משמרת שלישית", בעלה של השוטרת פיית'. מעניין אם זה שהוא מחבב את השוטרת זה רפרנס לכך שבסדרה אחרת הוא נשוי לאחת.

© עידו ישעיהו