הסמויה 1.08: שיעורים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"אם אתה תוקף את המלך, כדאי לך לא להחמיץ"
(עומאר)

עומאר עזר כמה שעזר לחבר'ה במשטרה, אבל הוא גם צריך לעשות את מה שעל סדר היום הפרטי שלו, וזה אומר להרוג את אלה שאחראים לרצח ברנדון. לא ינום ולא יישן, ואם כן, אז עם עין אחת פקוחה. זה המשחק. שחמט, כפי שדיאנג'לו לימד את הנערים לפני כמה פרקים. אחד מהם נדפק מאז – וואלאס. הוא שאל את אחת הילדות שבאה אליו לעזרה בשיעורי החשבון שלה, "איך לעזאזל את יודעת לחשב את זה נכון ואת לא מסוגלת לפתור את הבעיה מהספר?". "אם אני לא אספור נכון יזיינו לי את הצורה", היא עונה.

זה בדיוק סוג הדברים שדיאנג'לו מתחיל להיות ער אליהם יותר מאי פעם, עד כדי כך שלראשונה אנחנו רואים אותו מפקפק בדרך החיים הזו. בתחילת הפרק פוט מספר לו שמשהו עובר על וואלאס, ובתגובה הוא אומר לו לשלוח אליו את וואלאס לשיחה. עכשיו, אחרי שהוא ראה את היחס לבחורה המתה, אחרי שידע שהולכים "לנקות" פינה כדי שלסטינקום יהיה איפה לעבוד, הוא אולי חושש שגם לו צפוי דבר דומה ברגע שיתחיל לעבוד על אחוזים. מישהו יצטרך למות לשם כך. ואת כל זה הוא חשף בפני החברה שלו עוד לפני שבכלל ידע על מותו של סטינקום.

כמה מעניין לראות את ההבדלים בין הנפשות הפועלות בארגון בארקסדייל. ג'ימי גילה שסטרינגר בל לומד שיווק במכללה הקהילתית. מעט אחרי כן גילינו אנחנו שיש לו חנות דפוס המשמשת כפרונט להלבנת כספים, אבל שבכל זאת חשוב לו שהיא תתפקד כעסק אמיתי לכל דבר. ובסופו של דבר, והמהותי מכל, הוא אומר את הדבר שנראה כי מעט מזעזע את חברו אייבון, ומציע לרדת מהנקמה כלפי עומאר, לפחות לכרגע. הוא לא אמר את זה בפירוש, אבל ברור שהסיבה היא הפגיעה בעסקים. אצל אייבון זה אכן עניין אישי, הנקמה בעומאר, והוא מורה לכל אנשי השרירים שלו לעזוב הכל ולצוד אותו.

תגיות:
© עידו ישעיהו