הסמויה 1.07: מעצר אחד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"גבר חייב קוד"
(באנק)

אחרי כל כך הרבה מאמץ להגיע את הציתותים, אחרי כל כך הרבה זעם על העובדה שהם תמיד צעד אחד אחרי ברקסדייל, נראה שהם עדיין באותו מקום. אייבון וסטרינגר מבינים שיושבים להם על הזנב ומעיפים את הטלפון הציבורי עם ההאזנה. כל זה הופך את העדות של עומאר לחשובה שבעתיים עבור המשטרה. עומאר, איש עם קוד משל עצמו, לא מפחד להיראות במושב האחורי של הבלשים, לא מפחד להעיד, לא מפחד מכלום. בעזרת הדברים שהוא יודע הבלשים מצליחים לסגור תיקים לא פתורים.

אהבתי את החיבור שלו עם באנק, שלמד שנה מעליו בבית הספר והיה השחור היחיד ששיחק לקרוס. המחשה לעד כמה מיידיות ההשקות בחיים של שני צדי המתרס. עם בירד המטורף והפראי בחדר החקירות, המשטרה ממחישה שגם לה יש את הקוד שלה, והוא לא בהכרח חוקי. בירד מתגרה בהם עוד ועוד, עד שג'יי, קימה ואפילו דניאלס סוגרים את הדלת מאחוריהם ומזיינים לו את הצורה. "בירד בטוח יודע לעצבן אנשים, אה?", עומאר מעיר. במקרה של דניאלס זהו לא הקוד היחיד שנחשף בפרק. כאשר הוא מגלה שהנער שפרז הותיר שתום עין נמצא במקום, הוא מבטיח לעזור לו אם רק ירצה. אבל הוא לא רוצה. הקוד של הנער שונה בתכלית. החיים של הצדדים יכולים להשיק, אבל רוב הזמן זה לא יהיה יותר מזה.

גם לבאבלס יש קוד, כך הוא מגלה. כשהוא נקלע עם ג'וני לפגישה של נרקומנים אנונימים הוא כל כך נמשך אל ההערכה שהקבוצה רוחשת לנגמלים, עד שהוא מתחזה לכזה. הוא הזריק בבוקר והוא מזריק גם מאוחר יותר באותו יום, אבל העובדה שזה חשוב לו אולי תצליח למשוך אותו לכיוון הנכון.

תגיות:
© עידו ישעיהו