הסמויה 1.06: הסמויה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"כל הפרטים חשובים"
(לסטר פרימון)

איזה ציטוט מטא.

הפרטים בלטו ביתר שאת הפעם, עם העובדה שלראשונה ראינו שני בתים ושתי שגרות בוקר של שניים מהשחקנים בסחר: דיאנג'לו, בדירה המפוארת שלו, המאובזרת למשעי, מעביר נתח נכבד מהבוקר שלו בבחירת בגדים שבחלקם תג המחיר עדיין מתנוסס. וואלאס, גר בחורבה עם חלונות שבורים שגונבת חשמל באופן מסוכן מהעמוד הסמוך, מטפל יחד עם פוט במספר ילדים, אותם הוא מכריח ללכת לבית הספר כדי שלא ישלחו אליהם את שירותי הרווחה, וכשהוא יוצא מהבית הוא נחשף אל גופתו המושחתת של האיש שהוא עצמו הביא למותו.

הנער הרגיש הזה מתקשה להתמודד עם מראה הגופה ועם היד שהייתה לו בדבר. "Hey yo D, it fucks me up!". אפילו את הכסף שהובטח למי שיביא ללכידתו של אחד מחבורת עומאר, וואלאס לא מקבל במלואו. בהחלטה כאילו הוגנת אייבון מחלק 500 דולר בין המעורבים, כאילו שוואלאס יכול היה להתקשר אליו ישירות ובחר שלא לעשות זאת, וכאילו שאייבון לא ידע מראש שהמחסלים שלו – שקיבלו גם הם נתח מה-2000, לדבריו – יעשו את העבודה הזו כשיימצא אחד מהם. דיאנג'לו מקבל גם הוא רבע מהסכום כי תיווך בין וואלאס לסטרינגר. "אל תחשוב על זה", דיאנג'לו אומר לנער המיוסר.

זה לא שדיאנג'לו איבד את נשמתו, הוא עדיין לא שם, אבל לא הוא ראה את הגופה המרוטשת של ברנדון והוא לא יודע עם מה וואלאס מתמודד. די עצמו ירה לפחות בשני אנשים, כך שברור שמשהו בו קהה. חוץ מזה, בניגוד לוואלאס, כפי שהמחישו הדירות, לדיאנג'לו יש כסף שכנראה מרפד אצלו לא רע תחושות מעין אלה. עם זאת, המצפון שלו עדיין פועל. הוא תפס את האנשים שלו גונבים והחליט לטפל בזה בעצמו, ועוד באופן שאינו כולל ענישה מלבד שבירת כמה ביצים, במקום להעביר את זה לדרגים הגבוהים יותר.

המוות של ברנדון משפיע עמוקות לא רק על וואלאס אלא גם, כמובן, על עומאר. האבל שלו ותחושות הנקם מביאים את הבחור מסכים להעיד נגד אנשי בארקסדייל במשפט על רצח העד וויליאם גאנט. מה איכפת לו? גם ככה הם רוצים להרוג אותו.

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה אג'נדה

תגיות:
© עידו ישעיהו