הסמויה 1.05: הביפר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/05/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"לאט מדי, מאוחר מדי"
(אייבון ברקסדייל)

הכל, הכל דוחף את דיאנג'לו לצאת מהחיים שלו. הוא יושב במסעדה עם החברה שלו ושואל אותה אם היא חושבת שהם יודעים מה הסיפור שלו. היא לא מבינה מה הוא רוצה, יש לו כסף אז הוא יכול להיות כאן בדיוק כמותם, הוא יכול להיות מי שהוא רוצה להיות. אבל זה לא באמת כך, לא? כמו שאייבון אומר לו כשהם מבקרים אצל הדוד הזקן, בעסק שלהם מוות הוא חלק מהעניין. מספיק רק שתהיה איטי מדי, תגיב מאוחר מדי, ואתה גמור. אבל מי אף פעם לא יהיה איטי מדי, מאוחר מדי? במילים אחרות, כל זמן שאתה במשחק הסוף שלך בלתי נמנע. מאחר שהוא גם מרגיש שהוא תקוע במקום, סטינקום למשל מקודם לפינה משלו עם אחוזים מהרווחים והוא עדיין עם משכורת בבניינים הנמוכים העלובים, די נדחק עוד ועוד החוצה. לארי גיליארד ג'וניור, שמגלם אותו, עושה בעקביות עבודה מעולה.

אגב, על פי הכתמים על פניו, הדוד שלהם גוסס מאיידס. זו הייתה התייחסות שלישית למחלה בפרק: בפעם הראשונה בודי ופוט דיברו על החשש להידבק בה באמצעות סקס עם הבנות בשכונה, ובפעם השנייה ג'וני סיפר לבאבס שגילו שם כי נדבק.

ביחידה עולה ופורח פרז, כשם שהפתיע לסטר פרימון לאחרונה. פרז מוכיח שיש בו עוד מלבד אידיוט חולה-הדק ומצליח לפתור את הקוד החכם והפשוט-בכוונה-לרווחת-הסוחרים. זה בכלל היה פרק עתיר בפריצות דרך עבור המחלקה – גם קיבלו אישור לצותת לביפרים, גם הבליסטיקה גילתה שהאקדח של דיאנג'לו אחראי לעוד שני מקרי רצח, וגם החברה של הנרצחת סיפקה להם המון מידע, בראשו הנכסים שבאחד מהם אף מצאו את בסיס האם של ברקסדייל. העניינים מתקדמים. סצינת הביפרים בסוף הפרק הייתה כל כך נפלאה, המחשה לאקשן שהם טומנים בחובם; 12 שניות, 17 שניות, השיחה הסתיימה. את התוצאות של אקשן הביפרים נראה בפרק הבא.

עומאר המחיש למקנולטי וגרגס שהוא נמצא כמה צעדים לפני כולם. למעשה, המושג On top of his game עלה בדעתי כשהוא חשף שהוא יודע שבאבס הוא המודיע שלה. מצד שני, האיש שלו, ג'ון ביילי, נרצח, ועכשיו על פי הדיווח של סטרינגר לדיאנג'לו ממש בסוף הפרק, נפתר גם נושא ברנדון, בן זוגו של עומאר. נראה איך הוא יגיב על זה, אני באמת לא זוכר. כמו שבאבס החליט להלשין למשטרה כדי להפיל את ברקסדייל אחרי שזימברו את ג'וני, או שמא יצא למסע נקמה בפני עצמו? יהיה שמח.

תגיות:
© עידו ישעיהו