המלצת היום (שבת)

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/05/2011 בקטגוריה ‏כללי

הלוזרים, בארי מאנדיי, השליח, רסיסים, ווייפאאוט חורף, הבורג'ס, אנשים יפים, לגדל את הופ, המפץ הגדול, אחיות ואחיות, כוכב נולד, לעוף על המיליון, ריקי ג'רבייס, איך פגשתי את אמא, רוק 30, האירוע, חוקי המשחק, דוקטור הו, פרק אחרון לעונה של סטרדיי נייט לייב, משפחה מודרנית, מטרה אנושית, זירת הפשע ועוד.

בערוץ 2 ב-23:00, רסיסים.
יוצר הסרט חוזר אחרי שנים לפגוש את דיירי הבניין הירושלמי בו גדל ולהתמודד עם אבדן משפחתי. הוא פוגש אחדים מאלו שנותרו וגרים עדיין בבניין, כולם מהגרים מברית-המועצות לשעבר, שבדומה להוריו היגרו לישראל בשנות השבעים ויצרו במקום קהילה קטנה ומסוגרת. לאורך המפגש המחודש עם מי שהיו חלק מן המרקם העשיר ודובר הרוסית של ילדותו, מרקם אשר התפורר עם השנים וכיום נותרו ממנו אך בודדים, הולכת ונפתחת עבורו האפשרות לגעת שוב בזכרון העבר ולהשלים עם שברי ההווה. ההתבוננות במרחב היומיום של המצולמים מעבירה את כמיהתם למוכר והאהוב שאבדו עם ההגירה, את תחושת הזרות במקומם החדש-ישן, ואת הרצון להיות חלק ממציאות החיים בו. לאורך הסרט מצטרפים הסיפורים השונים לפסיפס של געגועים לזמן ולמקום רחוקים, שלא קיימים עוד אלא בזיכרון, וקולותיהם של המצולמים מלווים את מסעו של היוצר הבית בעקבות עברו.

סרטים:
Snail בפעולה חמה ובכן 4 ב-22:00, הלוזרים, בכורה. מותחן אקשן חביב המבוסס על קומיקס נודע. חברי יחידת עילית מובחרת נשלחים למשימת חיסול בג'ונגלים של בוליביה ומגלים כי מישהו טמן להם מלכודת, והמטרה העיקרית היא בעצם הם עצמם. החמישה מצליחים להימלט מהתנקשות ומנצלים את העובדה שהם נחשבים למתים כדי לפענח את התעלומה ולנקום במי שניסה לחסל אותם. עם ג'פרי דין מורגן ("על טבעי"), זואי סלדנה ("אווטאר"), כריס אוונס, אידריס אלבה ("הסמויה").

בלוויין,
Snail בכן 1 ב-18:11, רצף חתונות: מארגנת החתונות, לפני החתונה, מלחמת הכלות, תפוס את הכלה.
Snail בכן 4 ב-20:29, משוריין, של נמרוד אנטל, עם מאט דילון, ז'אן רנו.
Snail בכן 2 ב-20:37, משפחת טננבאום, של ווס אנדרסון, עם בן סטילר, אואן ולוק ווילסון, גבינת פאלטרו, ג'ין הקמן.
Snail בכן 2 ב-22:30, לילה מוטרף במוזיאון 2, עוד אחד עם בן סטילר.

בכבלים,
Snail בפעולה חמה ב-16:30, 22 קליעים, עם ז'אן רנו.
Snail בכיף חם ב-18:20, מה נשים רוצות, עם מל גיבסון, הלן האנט.
Snail בזהב חם ב-18:50, בארי מאנדיי, בכורה. קומדיה של כריס ד'אריאנזו, שכתב את Rock of Ages, אחד הסרטים המדוברים ביותר שנמצאים כעת בהפקה (וגם את הספר שעליו הוא מבוסס). בארי מאנדיי, רודף שמלות המתחיל עם כל מה שלובש חצאית, מתעורר יום אחד בבית-החולים אחרי שהותקף על-ידי אב של בחורה איתה יצא ומגלה כי נאלצו לכרות את אשכיו. אם זה לא מספיק, לביתו מגיעה אישה הרה הטוענת כי הוא אבי התינוק שברחמה, למרות שהוא כלל אינו זוכר אותה. כעת עליו להתמודד עם ה"משפחה" החדשה שלו והאבהות שבדרך. עם פטריק ווילסון ("השומרים"), ג'ודי גריר ("מארגנת החתונות"), מיסי פייל ("צ'ארלי בממלכת השוקולד"), קלואי סביני, סיביל שפרד, קולין הנקס ("רוזוול"), בילי די וויליאמס ("מלחמת הכוכבים"), מלקולם מקדוול ("התפוז המכני").
Snail בזהב חם ב-20:25, נקסט, עם ניקולס קייג', ג'וליאן מור.
Snail בכיף חם ב-20:25, פרס של טיפשים. קומדיית המבוססת על מקרים אמיתיים בכיכובם של ג'וזף פיינס, ווינונה ריידר ודיוויד ארקט. בלש מחלק רצח חובר לחוקרת ביטוח כדי לפענח סדרת מקרי מוות משונים, כשהמכנה המשותף לכולם הוא שהם יכלו לזכות בפרס ה"דארווין", שניתן לאנשים שמתו מוות מטופש ביותר ולהם מוקדש אתר אינטרנט מיוחד. זוג החוקרים עוקב אחר סדרת אפיזודות משעשעות ועצובות ומנסה לפענח מיהו הקורבן הבא. גם עם ג'ולייט לואיס ("פסגת הפחד"), ווילמר ולדראמה ("מופע שנות ה-70"), כריס פן ("כלבי אשמורת").
Snail בזהב חם ב-22:00, השליח, בכורה. דרמה נוגעת ומטלטלת שבוימה ע"י הישראלי אורן מוברמן, שזה לו סרטו הראשון כבמאי. הסרט זכה בפרסים רבים ברחבי העולם, ביניהם שני פרסים בפסטיבל ברלין (בימוי ותסריט), ואף היה מועמד לשני פרסי אוסקר (תסריט ושחקן משנה). הסרט מביא את סיפורם של שני קצינים בצבא האמריקאי שתפקידם הוא להודיע למשפחות חיילים שנפלו על מות אהוביהם. בין שני הגברים צומח קשר מיוחד, אשר מאוים כאשר אחד הקצינים מוצא עצמו נמשך יותר ויותר אל אלמנה צעירה, שלה בישר על מות בעלה. עם וודי הארלסון ("ברוכים הבאים לזומבילנד"), בן פוסטר ("3:10 ליומה", "אלפא דוג") סמנתה מורטון ("דוח מיוחד").

ולא לשכוח:
פרק אחרון של מטרה אנושית 2 באזור חם ב-14:00.
ווייפאאוט – מהדורת חורף בכן קומדיה ב-17:05.
המפץ הגדול 4 בכן קומדיה ב-17:50.
רוק 30 5 בכן קומדיה ב-18:15.
איך פגשתי את אמא 6 בכן קומדיה ב-18:40.
לגדל את הופ בכן קומדיה ב-19:05.
משפחה מודרנית 2 בכן קומדיה ב-19:30.
V באזור חם ב-20:00.
כוכב נולד 9 בערוץ 2 ב-21:00.
ריקי ג'רבייס בכן קומדיה ב-21:10.
לעוף על המיליון בערוץ 10 ב-21:15.
חוקי המשחק 4 במשפחה חמה/כן בסיס ב-21:45.
אחים ואחיות 5 בחם 3 ב-21:15.
הבורג'ס בחם 3 ב-22:00.
האירוע בכן מד"ב ב-22:00.
פרק אחרון לעונה של סטרדיי נייט לייב 36 בכן קומדיה ב-22:00. מנחה ג'סטין טימברלייק ואורחת מוזיקלית ליידי גאגא.
אנשים יפים בביביסיבי ב-22:45.
זירת הפשע 11 בערוץ 1 ב-23:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו